מעקות זכוכית

מעקות זכוכית

מעקות זכוכית במיטבם מעניקים שילוב בין היבט פרקטי מחד והיבט עיצובי מאידך. בזכות טכנולוגיות מתקדמות ניתן לייצר פתרונות מרהיבים ביופיים (ראו באתר זכוכית בהתאמה אישית Tetto), תוך הקפדה מלאה על כל עקרונות הבטיחות והתקנים המובילים בתחום. למי הם מתאימים ואיך ניתן להבטיח את העמידות ואת היציבות – כל מה שצריכים לדעת. 

למי מתאימים מעקות זכוכית 

מיטב האדריכלים ומעצבי הפנים נוהגים להשתמש בעיצובי זכוכית, חיפויים מרהיבים ומעקות שמשתלבים בקונספט מוגדר. את המעקות הללו ניתן לשלב בבתים פרטיים ווילות, במבני ציבור איכותיים, במלונות, במגדלי מגורים ומשרדים, בפנטהאוזים ובמרפסות מודרניות, במדרגות, בבריכות פרטיות או ציבוריות ועוד. אך מעבר לשאלת ההתאמה והקונספט העיצובי, חשוב להכיר עוד כמה כללים מרכזיים שנציג להלן. 

כיצד אפשר לדעת שהמעקה באמת יציב ועמיד 

על מנת לדעת כי מעקות זכוכית יציבים במידה מספקת וכי הם מעניקים תמיכה, יציבות ועמידות נאותים, חשוב להקפיד על כמה דברים:

  1. בחירת חברה שמתמחה בהתקנה וייצור של מעקות זכוכית. העדיפו רק חברה בעלת מוניטין ללא רבב, עם הוכחות לפרויקטים שבוצעו על הצד הטוב ביותר. 
  2. העדיפו זכוכית איכותית, רב שכבתית. זכוכית מהסוג הזה משמשת למעקות בשיטת טריפלקס – זכוכית רבודה. 
  3. תכנון והתקנה בליווי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. לא מספיק שתוכניות תהינה מדוקדקות. חשוב שגם לאחר התכנון יעסקו בהתקנה בעלי מקצוע מתמחים שיודעים לשלב בין התוכנית לאתגרי השטח, בזמן אמת. 
  4. הקפדה על תקנים – תקנים כדוגמת ת"י 1099 מגדירים איך קובעים את עובי הזכוכית. עם זאת, יש להביא בחשבון בדיקות הנדסיות תוך התייחסות לעומסים, לעוצמת הרוחות ועוד. 
  5. באופן מסורתי, מקובל כי הזכוכית תהיה עבה לפחות כ-10 מילימטרים. יחד עם זאת, יש להביא בחשבון גם את סוג הזכוכית שבוחרים ותחשיבים הנדסיים ואדריכליים.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »