איך משלבים רהיטי עץ בצורה נכונה?

שילוב סוגי עץ שונים ברהיטים יכול להיות בעייתי אם עושים זאת לא נכון. שילוב רהיטי עץ בצורה נכונה, היא אומנות. מעצבי פנים גורמים לזה להיראות כל כך חסר מאמץ, לא?

 

החומר הטבעי של העץ, מעשיר את חללי הפנים בחמימות ובמוכרות ויוצר קרבה חזקה יותר לסביבתנו הטבעית ולכל היתרונות הנלווים לכך.

 

לא סביר שנראה עולם ללא רהיטי עץ, אז ללמוד כיצד לשלב אותם באומנות בבתים שלנו הוא ידע שלא יסולא בפז. אולי תרגיש הקלה לגלות ששילוב גווני עץ הוא אבן נגף שכיחה ומשהו שאנשים רבים מהססים לעשות. אבל מה אם היו כמה טריקים פשוטים שתוכל להשתמש בהם כדי להתגבר על חידת העיצוב הזו? למרבה המזל, יש!

להזמנת ריהוט למרפסת >>

איך לשלב ולהתאים רהיטי עץ

כמו כל דבר בעיצוב פנים, חיוני לשמור על נרטיב קוהרנטי ומתמשך. עם עץ, החוכמה היא להסתכל עליו באותו אופן שבו הייתם צובעים, תוך שימת לב לגוון ולתת הגוון שלו. צורה וגימור קובעים את הסגנון של פריט הרהיטים.

1. זהה את תכונת העץ הדומיננטית

תכונת העץ הדומיננטית היא בדרך כלל האלמנט הגדול ביותר בחדר, כגון רצפה, ארונות מובנים, מאפיינים מבניים כמו קורות וחיפוי תקרה, או אפילו רהיט גדול, כגון שולחן אוכל. הגוון הדומיננטי יהיה נקודת ההתייחסות שלך בבחירת רהיטי עץ.

2. התאמת צבעי העץ

 

לעצים עם גוונים חמים יש גוון אדום, כתום או צהוב, בעוד שעצים 'קרירים' נראים מעט אפורים, כחולים או ירוקים. כדאי להימנע מעצים שמושכים נימה חזקה של אדום וכתום כי יכול להיות קשה יותר לערבב אותם עם גווני עץ אחרים.  לעיצוב מגובש, היצמד לצבעים קרירים או חמים בפלטה שלך.

3. הישארו נאמנים לסגנון שלכם

שימו לב לצורה ולגימור של רהיטי עץ, תוך הקפדה על התאמה לסגנון החדר ו/או הנכס. לדוגמה, גימור עץ בהיר, מחוספס עם גרגירים גבוהים יתאים לפנים פנים כפרי ונינוח, בעוד שעץ מלוטש כהה מחמיא לאסתטיקה רשמית ויוקרתית יותר.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »