וטרינר לכלב

הכלב לא חש בטוב? באילו מקרים כדאי להגיע בדחיפות לוטרינר?

כל מי שמגדל כלב, יודע עד כמה הדבר תורם לאיכות החיים שלכם. מדובר על התירוץ המושלם להקפיד על לפחות 2 – 3 הליכות יזומות ביום, כאשר רוב בעלי הכלבים טורחים גם לרוץ, לשחק ולהשתובב עם הכלבים שלהם. הדבר משפר את הכושר הגופני ומבטיח בריאות טובה יותר, ביחס למי שלא מגדל חיות ולא טורח לזוז בצורה יזומה. מעבר לפן הבריאותי, הכלבים תורמים המון לתחושה הכללית בבית, הם מעלים את רמות האנרגיה, מייצרים אווירה שמחה ומשעשעת יותר וללא ספק מעניקים כמות עצומה של אהבה ותשומת לב לבעלים שלהם. אך מה קורה במצב שבו הכלב לא מרגיש טוב? האם חייבים לקחת אותו בצורה מידית לווטרינר או שניתן לחכות יום – יומיים ולראות מה קורה? חשוב להבין את ההבדל בין מקרים מסכני חיים לבין מקרים פחות קריטיים אשר יכולים לעבור מעצמם. בכל מקרה, מומלץ תמיד להתקשר לווטרינר שלכם כדי לקבל ייעוץ מקצועי ביחס למצב הכלב.

מתי חייבים להגיע בדחיפות לוטרינר?

קודם כל, חשוב להגיע לווטרינר במהירות האפשרית במידה ומדובר על טראומה גופנית. כלב שנפגע כתוצאה מפגיעת רכב חולף או כלב שנפל מהקומה השנייה או כל מקרה קיצוני מסוג זה – חייב בדיקה דחופה אצל ווטרינר מומחה. בחלק מהמקרים נראה כאילו הכלב בסדר גמור, אך למעשה לא ניתן לדעת האם הוא סובל מדימום פנימי, מזעזוע מוח או מכל פגיעה פנימית אחרת. לכן חשוב להגיע במהירות האפשרית למרפאה הקרובה, לצורך ביצוע כל הבדיקות הנחוצות.

מעבר לכך, חשוב להגיע לווטרינר בצורה מידית במידה והכלב הורעל או אכל חומר שעלול להיות רעיל/מסוכן עבורו. מדובר למשל על כלב שאכל רעל עכברים, דשן, חומרי ניקוי וכדומה. הדבר נכון גם במקרה שמדובר על כלב שבלע כדור טניס, שקית פלסטיק, גרב וכל דבר אחר שעלול לגרום לחסימת מעיים.

כלבים עלולים לסבול מקשיי נשימה כתוצאה מחפץ כלשהו שנתקע בקנה הנשימה למשל, או כתוצאה מהתפרצות של מחלה כלשהי. במקרה שהכלב מתקשה לנשום, בית החזה שלו לא יורד ועולה בצורה טבעית – זה הזמן לביקור דחוף אצל הווטרינר שלכם, ליצירת קשר כנסו לאתר http://www.kupet.co.il/.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »