המדריך לבקורת מבנים

תהליך ביקורת מבנים הינו תהליך המבטיח את איכות עבודות הבנייה והתחזוקה. התהליך כולל מספר שלבים (קבל את המדריך לבקורת מבנים) הכוללים:

א.ביקור באתר של פקחים מוסמכים

ב.דוח ביקורת מבנים

ג. שרטוטי תכנון ובנייה של מבנים

ד סקירת עיצוב

ה. סקירת בנייה

ו. מערכת ניטור ובקרה של בנייה

ז. תעודת בטיחות של תפוסה 

חשיבות ביקורת מבנים 

תהליך ביקורת מבנים הוא תהליך המסייע לבעלי ומנהלי מבנים לזהות, לנתח ולפתור את הבעיות המתעוררות במהלך הבנייה. זוהי מערכת של בלמים ואיזונים המבטיחה שננקטים כל הצעדים הדרושים להשלמת הבנייה בזמן ובמסגרת התקציב. לא מדובר רק בתהליך, אלא גם באנשים שמעורבים בו. תהליך ביקורת הבניין כולל מחלקות רבות, כולל:

  1. מהנדסים
  2. מנהלי בנייה
  3. מנהלי פרויקטים
  4. מפקחי בניה
  5. בעלי מבנים
  6. קבלנים

מתי לעשות ביקורת מבנים

ביקורת מבנה היא תהליך של הערכת מצבו של מבנה, כדי לקבוע אם הוא תקין והאם הוא זקוק לתחזוקה כלשהי. זה יכול להיעשות כחלק מתוכנית שיפור או כצעד יזום. ביקורת הבניין צריכה להיעשות במרווחי זמן קבועים. התדירות תלויה בסוג ובגודל הבניין. לדוגמה, עבור בניינים גדולים עם מספר דיירים, ביקורת שנתית עשויה להתאים, ואילו עבור בניינים קטנים יותר עם פחות דיירים, ביקורת שנתית או דו-שנתית עשויה להספיק.

הזמן הטוב ביותר לערוך מבקר הוא כאשר הפרויקט או העבודה נמצאים בשיאו, כלומר ישנה פעילות רבה בבניין. זה בדרך כלל מתאם עם פרויקטים של בנייה ושיפוץ. הזמן השני הטוב ביותר הוא כאשר אין בניה או שיפוץ בבניין, אשר בדרך כלל חופפים לתקופות של פעילות נמוכה כמו חופשת קיץ, חופשת חורף וכו'.

ביקורת מבנים היא תהליך שיטתי להערכת מצבו של בניין. הוא כולל בדיקת פגמים מבניים וזיהוי אזורים טעונים שיפור. מתי כדאי לעשות ביקורת מבנים?

– כאשר אתם מתכננים לשפץ או לבנות מבנה חדש

– כאשר אתה רוצה למכור את הנכס שלך או להשכיר אותו

– אם יש מצב חירום בבניין

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »