איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים זאת לא המלצה

כשאנחנו בונים בית חדש או משפצים בית ישן, אחת המטרות שלנו היא לחסוך בעלויות. אנחנו מגדירים תקציב מסוים ומבקשים לעמוד בו. לכן, כל דבר שנראה לנו חורג מהתקציב, נרצה להסיר אותו מסדר היום שלנו ולא לבצע אותו. 

אך ישנם דברים מסוימים, באופן טבעי, שאסור לנו בכלל לחשוב על להסיר אותם, גם אם זה אומר שנידרש להוצאות מסוימות וגם אם זה אומר שזה ידרוש מאיתנו לוותר על דברים אחרים, בהנחה ו"השמיכה" שלנו מבחינת התקציב קצרה מדי. 

אחד מאותם דברים שאסור לנו לוותר עליהם בשום פנים ואופן, זה כל מה שמתייחס לאיטום קירות חוץ. לא מדובר בהמלצה, אלא מדובר בעניין מהותי ורלוונטי, שאסור לנו בשום פנים ואופן לוותר עליו. גם אם אנחנו חשים שמדובר בתהליך עבודה שלא בהכרח מוסיף לתכנון ולעיצוב של המבנה, ולא בהכרח משפר באופן נראה לעין את איכות החיים שלנו במקום, בטח לא כמו עיצוב מטבח או עיצוב חדר אמבטיה. 

למה אסור לוותר על איטום קירות חיצוניים

המטרות של איטום קירות חיצוניים היא כפולה. ראשית, למנוע כל אפשרות של חדירת מים מבחוץ פנימה. אחת הבעיות איתה מתמודדים לא מעט אנשים כשהם בונים או משפצים מבנה, בפרט אנשים שמתגוררים במבנים ישנים, היא רטיבות בקירות הנובעת מעצם זה שהקיר איננו אטום בצורה מספיק טובה. חדירת המים יכולה להפריע לאיכות החיים שלנו במבנה וכן לאיכות המבנה עצמו. 

המטרה השנייה של האיטום, היא לשמור על הבידוד בחדר באמצעות חומר איטום קירות חיצוניים, כך שאנחנו לא נושפע מתנאי מזג האוויר השוררים בחוץ, בין אם קיץ או חורף. האיטום נועד לאפשר לנו לשמור על הטמפרטורה בחדר כפי שהיא. דבר שיכול לעזור לנו בחסכון בצריכת החשמל ובכלל באופן בו נשתמש במקום.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »