ביקורת מבנים

ביקורת מבנים – איך זה יכול לעזור לנו?

כל קבלן שמסיים תהליך בנייה של מבנה, חייב לקבל אישורים מרשויות שונות על מנת שיהיה ניתן לאכלס אותו. הוא חייב לעמוד בתקנים מסוימים, חייב להוכיח שאכן המבנה נבנה על פי החוק, בהתאם לכללים ולנהלים. שכן אחרת, הוא לא יוכל לקבל אישור לאכלוס, בין אם זה בגלל שהבנה עלול להעמיד בסכנה את הדיירים שאמורים להשתמש בו או את הסביבה. 

אך אותם בדיקות ואישורים, לא בהכרח עוסקים בכל מה שקשור למערכות שונות שקשורות לתפקוד המבנה עבור הדיירים או בכך שהקבלן אכן עמד בתנאי ההסכם עם הלקוחות שלו. כלומר, הבדיקות שהמבנה אמור לעבור בשביל לקבל אישורי אכלוס, אינן מתייחסות בהכרח לשאלה, האם המבנה נבנה על פי הסכמים ומפרטים שהוצגו בפני הלקוחות, לפני שהם רכשו בו נכס. 

על מנת לוודא שאכן הקבלן עמד בתנאים ואכן הדיירים יכולים להשתמש במבנה כפי שהם תכננו, אז עליהם לשכור שירות ביקורת מבנים חיצוני שיבחן אותו. 

מה זו ביקורת מבנים?

בעיקרון, ביקורת מבנים מאפשרת ללקוחות לקבל חוות דעת חיצונית, כזו שאיננה קשורה ותלויה בקבלן, בין אם זה בהקשר לאיכות הבנייה ובין אם זה בהקשר להסכם שבין הקבלן לרוכשים. למשל, צוות החברה שיבחן את המבנה, יוודא בין היתר שהמפרט הטכני שהוצג בפני הרוכשים לפני הרכישה, אכן התממש ובוצע בזמן תהליך הבנייה. 

חשוב להדגיש, יש חשיבות גדולה לביקורת מבנים חיצונית הן בזמן רכישת מבנה והן בשלבים אחרים, כולל אם רוצים להעמיד אותו למכירה, אם רוצים לקבוע את הערך שלו, וכן במקרים נוספים, כולל אם צריך להציג חוות דעת מול חברת הביטוח. השימוש בחברה בתחום זה הוא מאוד חיוני ולכן מוטב להשתמש בו ולא להסתמך על גורמים לא מקצועיים. 

 

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »