שיקום מבנים

הבניין התחיל להתפורר? להלן פתרונות לבעיה.

כל מבנה כלשהו שקיים בעולם מתבלה עם הזמן. ישנם כאלה שמתבלים מהר יותר ויש כאלה שמחזיקים מעמד יותר זמן. הבלאי שנהיה במבנים נובע לרוב כתוצאה מפגעי מזג האוויר, לחות מוגברת, שמש חזקה ועוד. בדרך כלל, מבוססים הבניינים על עמודי בטון שהם מהווים התמיכה לכל קומות הבניין. בתוך עמודי הבטון ישנם ברזלים אשר הם מחזיקים את עמוד הבטון וגורמים לו להיות חזק ויציב יותר. מה שקורה הוא, שבמשך הזמן שחולף, הם מחלידים ומתרחבים וכך הם גורמים לבטון להתפורר. דבר זה עלול לגרום לנזק גדול למבנה ואפילו לקריסתו. 

בנוסף לכך, מבנים כאלה לא ערוכים למקרה של רעידת אדמה חס וחלילה. כמו כן, הדבר פוגע בנראות של הבניין, גורם לפגיעה באיכות החיים של הדיירים מכיוון שזה עלול לגרום לבעיות שונות כמו רטיבות וכדומה. במקרה כזה, זה בדיוק הזמן לבצע חיזוק עמודים בבניין.

כיצד מבצעים חיזוק עמודים?

חיזוק עמודי בניין היא פעולה שחייבת להתבצע רק על ידי מומחים מכיוון שמדובר בדבר קריטי שעלול להשפיע על איכות חייהם של הדיירים במקום. התפוררות של בניין מתרחשת כתוצאה מהזנחה בתחזוקה או כאשר מדובר בבניין מאוד ישן. ההתפוררות מתרחשת לרוב כאשר נוצרת שכבת קורוזיה על הברזל שנמצא בתוך עמודי הבטון.

בשלב הראשון של החיזוק, מבצעים שטיפת קירות על מנת שיהיה קל יותר להסיר את החלקים הרופפים. בשלב השני מקישים על הבטון במטרה לגלות היכן ממוקמים הברזילים ומסירים מהם את שכבות החלודה והקורוזיה שהצטברו עליהם. מכיוון שחתך העמודים נהיה דק וחלש יותר, יש לשים לב לבצע חתך מושלם ולכן חשוב מאוד לבצע את העבודה עם פיגומים ומעקות בצמוד לקיר ולא עם סנפלינג.

שיקום בניינים מתפוררים

לא כל שיקום מתאים לכל בניין ולכן יש צורך להתייעץ עם מומחים בשיקום מבנים כאשר קיים חשש להתפוררות הבניין. בעלי מקצוע יודעים לאבחן סוגי בעיות שצצות במבנים וגורמים להם להתפורר. הם כמובן יודעים לייעץ איזה סוג שיקום צריך, האם יש צורך בשיפוץ כללי או שניתן לבצע שיפוץ קוסמטי מבחוץ כמו חיזוק אריחים שהוא קצר יותר וכמובן זול יותר.

 

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תיווך במודיעין

תיווך במודיעין

ההחלטה על דירה למכירה או להשכרה זהו זה! מגיע לכם מזל טוב! החלטתם לרכוש דירה או לשכור חדשה. כעת עומדות בפניכם אופציות שונות: לדדות ברגליכם

המשך קריאה »