אבן ושיש

עיצוב הבית הוא תהליך ארוך אך משתלם, כיוון שבאמצעותו כל אחד יכול לתכנן את הנראות הפנימית והחיצונית של ביתו הפרטי, וכך להרגיש במקום נוח, נעים ומזמין לשהות בו בכל יום כפי התחושות שכל בית צריך להעניק. למרות שנהוג לייחס את תהליך עיצוב הבית לבחירה והתאמה של פריטי ריהוט ואקססוריז לבית, אי אפשר לבצע את תהליכי עיצוב חללי הבית מבלי להתייחס גם למשטחי הבסיס שיש בכל מבנה – הלוא הם הרצפה, תקרה וקירות.

עיצוב הבית עם משטחי אבן ושיש

כדי להעצים את היופי והייחודיות שיש לעיצוב המרשים של הבית, מיושמים בחללי הבית גם אלמנטים ומשטחים המעוצבים מאבנים טבעיות. לרוב מדובר על ריצוף הבית העשוי משטחי אבן או שיש המעניקים יופי ועמידות, אך משטחי אבן ושיש יכולים להיות מיושמים גם על גבי קירות פנימיים וחיצוניים בבית כדי להבליט את קונספט העיצוב הנבחר לבית.

סוגים של אבנים טבעיות לשימוש פנים וחוץ

כיום אפשר למצוא סוגים שונים של אבניות טבעיות המשמשות ליישום בחללים הפנימיים והחיצוניים של הבית, ביניהם:

  • אגט – אבן טבעית ממשפחת אבני הקוורץ, ומאופיינת בשלל פסים צבעוניים המעניקים לה ייחודיות מרשימה.

  • אוניקס – אבן קוורץ המשתייכת לקטגוריה של אבני חן, ומאופיינת בפסי צבע רבים ומגוונים. 

  • גרניט – סלע טבעי, קשה ועמיד המאופיין עם מעט מאוד נקבוביות עליו. הסלע מאופיין במראה של כתמים בגדלים וגוונים שונים, ועמידותו מאפשרת את יישומו בקירות חיצוניים.

  • טרוורטין – אבן מסוג אבן גיר הנוצרת במעיינות ממשקעים של סלעים אחרים. זוהי אבן עם נקבוביות רבות וגוונים בהירים של צהוב-חום.

  • צדף – אבן ייחודית ומרהיבה המגיעה מקליפות של צדפות.

  • צפחה – אבן טבעית וחזקה בגוונים כהים של אפור ושחור.

  • קוורץ – אבן טבעית נפוצה שיש לה סוגי גבישים שונים ומגוונים. האבן משמשת גם לייצור זכוכיות והולכת מתח חשמלי במוצרי אלקטרוניקה.

  • שיש – אבן שנוצרה בטבע באופן טבעי כתוצאה משינויים שמתרחשים בעומק כדור הארץ, והיא משמשת לייצור משטחים עמידים למטבחים.

כיצד לבחור את סוג האבנים המתאים לכם?

כפי שניתן לראות, יש מגוון רחב של אבנים טבעיות שיכולות להשתלב בחיפוי קירות, רצפות ועיצוב הבית. כדאי להחליט על משטח האבן המתאים ביותר באמצעות ייעוץ עם חברה מקצועית בתחום אבן ושיש.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »