הסכם ממון על דירת מגורים - 5 דגשים חשובים

הסכם ממון על דירת מגורים – 5 דגשים חשובים

אם יש לכם דירה בבעלותכם ואתם לפני חתונה או כבר גרים כמה שנים יחד, כדאי לכם לחשוב על הסכם ממון על דירת מגורים

חיים משותפים

גם אם אתם לא מתכננים להתחתן אבל חולקים דירה במשך כמה שנים יחד ומנהלים חיים משותפים החוק ינהג בכם כאילו אתם ידועים בציבור ויתכן וחוקים המתייחסים לזוגות נשואים יחולו גם עליכם במקרה של פרידה או חלילה מוות. אם יש ברשותכם דירה על שמכם, בהחלט כדאי שתשקלו הסכם ממון על דירת מגורים. 

הדירה היא רק שלכם

מהרגע שתחתמו על הסכם ממון על דירת מגורים, בן הזוג לא יוכל לטעון במצב של פרידה כי הדירה היא שלו או שיש לו חלק בערך שלה. אם הגעתם למערכת היחסים עם דירה או נכס כלשהו והגעתם למצב בו אתם נאלצים לפרק את הזוגיות, אין סיבה שתצטרכו לוותר גם על הנכס שלכם ולכן כדאי לחתום על הסכם ממון מבעוד מועד. 

זכויותיכם וזכות ילדיכם

במקרים בהם אין הסכם ממון, בין שמדובר בזוג נשוי, ידועים בציבור, או זוג שהוכח שניהל חיים משותפים, ינהג החוק ובית המשפט על פי חלוקת הרכוש המאוזנת ויחלק את הרכוש ואת הנכסים באופן שווה בין שני בני הזוג. הסכם ממון מגן על חלוקת רכוש לפיה כל אחד יוצא עם מה שנכנס לזוגיות ויותר מזה, הוא מגן גם על זכויות הילדים במקרה שמדובר בזוגיות שנייה ויש ילדים מזוגיות קודמת ומאפשר להם ליהנות מהנכס גם אם בית המשפט משאיר נכס בידי בן הזוג. 

הסכם ממון כבוחן מציאות

כדאי לשמור את הנושא תחת קווים עניינים בלבד ולא להפוך אותו לאבן נגף ביחסים ביניכם.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
תמציות להפצת ריח

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »