מוצרי בית חכם

ביטוח משכנתא – למה זה חובה?

הרוב המכריע של האנשים אשר יכולים להתקדם עבור ביצוע של רכישת דירה הם אנשים אשר ייגשו אל בנק למשכנתאות על מנת להגיש בקשה לקבלה של משכנתא. משכנתא היא למעשה הלוואה לטווח ארוך ובסכומי כסף נכבדים שאותם מעביר הבנק לרשות הרוכשים. אלה מצידם מחזירים את ההלוואה הזו במשך של עשור או פי שתיים מכך מידי חודש בחודשו. 

הבעיה היא שאף אחד לא יכול לנחש מה יביא איתו הזמן, וכך הבנק הגיע אל דרך שאיתה הוא מתנה את ביצוע הרכישה הזו לא רק על ידי משכון הנכס לטובת הבנק לכל בעיה של אי עמידה בתשלומים שנקבעו בהתחלה, אלא גם מוסיף את התנאי של ביטוח משכנתא.

 

תנאי לקבלת משכנתא

כולם יודעים כי המסע לרכישה של דירה אינו מסתיים ברגע בו מקבלים הודעה לגבי אישור של המשכנתא, כי אם צריכים לעבור את האישורים כולם אשר מותנים ביצירה של ביטוח חיים וביטוח דירה. מעבר לכל אלה יש גם ביטוח משכנתא שעליו חייב רוכש הדירה לחתום, והוא תנאי מצד הבנק עבור הקבלה של בסכום נכבד של כסף לשם ביצוע והשלמה של פעולת רכישת הדירה. זה לא מספיק להיות אדם אשר עובר את מבחני ההחזר החודשי של הבנק לשם קבלת הסכום הנדרש לקנייה, והתנאי הזה הוא ביטוח משכנתא אשר כולל שני מרכיבים, האחד הוא ביטוח חיים למקרה של פטירה, ושהני הוא ביטוח מבנה לנזקים שיכולים להתרחש עבור הדירה עצמה.

 

ביטחון לבנק ולבעל הדירה

ביטוח עבור משכנתא מאפשר יצירה של רשת ביטחון מפני כל צרה שתמנע תשלום של החוב כלפי הבנק, אחרי הכל, מדובר בסכום די נכבד ועיקרי על פני מקדמה עבור הדירה שמהווה סכום קטן ביחס לשווי הכולל של דירה. על ידי יצירה של הביטוח הזה הבנק מכסה את עצמו מכל מקרה שיכול להתרחש עבור הרוכש ולא להיכנס אל מצב שבו ההשקעה בוצעה עם העברת סכום כסף גבוה על ידי הבנק לקונה עבור הרכישה של הדירה, מביאה אל מבוי סתום כאשר הלקוח נפטר או שישנה סיטואציה שבה הנכס אשר נרכש ניזוק בצורה נכבדת וערכו ירד בשל כך.

לפרטים נוספים , Hommie חברה לביטוח דירה.

 

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »