אילו שימושים יש לקוביית זפת

אילו שימושים יש לקוביית זפת?

לקראת סוף הקיץ, עם בוא הסתיו, יודעים כבר אנשים המתגוררים בקומת גג או אלו המתגוררים בדירות חד קומתיות כי הם חייבים להתחיל לחשוב על החורף הקרב ובא. הם כבר במקרים רבים למדו מניסיון העבר כי הגשם נוטה להפתיע אותם וכאשר הוא כבר מגיע אין כבר יותר מידי מה לעשות. אם הגג שלהם ללא יהיה אטום מראש, הם עשויים לקבל את מי הגשמים בתוך הבית. גם אפם הם ירצו מיד לאחר הגשם לשקם את הנזקים ולאטום במהירות את הגג, זה כבר לא יהיה כל כך מעשי. כי אז יהיה עליהם להמתין לייבוש מלא של הגג ולימים חמים ומתאימים לביצוע האיטום.

איך אוטמים את הגג לקראת החורף?

על מנת לאטום את הגג מפני הגשם, יש לנו היום אמצעים רבים ושונים. אנשים שאין להם עדיין ניסיון בתחום האיטום, עשויים למצוא את עצמם תוהים ומתבלבלים בין האפשרויות השונות כאשר הם בהחלט עלולים לבחור בחומר שאינו מתאים.

בחירה בחומר שהוא לא מתאים לאיטום עשוי להפוך לאסון של ממש. היות ולא רק שהגג שלהם לא יהיה אטום באמת אלא שגם לאחר מכן, כאשר הם כבר כן ירצו לטפל בגג באמצעות החומר הנכון, הם יגלו כי זה כבר מאוחר מידי. החומר בו הם עשו שימוש דוחה את החומר הנכון והם בעצם לא יכולים לעשות יותר שימוש בחומר הנכון והמתאים לצורך האיטום.

מהי קוביית זפת?

כאשר מדובר בתחום של איטום גגות, ישנו שימוש נרחב בזפת לגג. כבר שנים רבות שהזפת משמש לאיטום ואנחנו מוצאים אותו ממשיך להחיות יעיל ואיכותי עד היום. גם תיבת נוח הייתה מצופה בזפת וגם התיבה הקטנה של משה רבינו היה כך. מה שהיה הוא שיהיה וזה בהחלט החומר הנכון והטוב ביותר לאיטום מפני מים.

קוביית זפת למעשה מיועדת לצורך יישום בו נדרשת ההדבקה המלאה של שכבת האיטום לתשתית. היא גם מתאימה למקומות אשר בהם התשתית היא מחוספסת. 

קוביית הזפת נמצאת יעילה במיוחד באזורים מאתגרים בהם יש צורך כי האיטום יהיה עמיד במאמצים דינמיים ומכניים. כמו בגשרים, בחניונים בקומות וכדומה.

אולי יעניין אותך מידע נוסף בנושא חומרי בנייה

 

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תיווך במודיעין

תיווך במודיעין

ההחלטה על דירה למכירה או להשכרה זהו זה! מגיע לכם מזל טוב! החלטתם לרכוש דירה או לשכור חדשה. כעת עומדות בפניכם אופציות שונות: לדדות ברגליכם

המשך קריאה »