לבדוק לפני קניית דירה

מה צריך לבדוק לפני קניית דירה?

אין ספק שקניית דירה זו עסקה בעלת משמעות רבה לכל אחד מאתנו. יתרה מכך, אפשר לומר שעבור מרבית האנשים קניית דירה היא העסקה המשמעותית והגדולה ביותר בחיים שלהם. היות שכך אי אפשר לעשות את הפעולה בזו כלאחר יד. עלינו להתבונן היטב בעניין, לברר היטב על הפרטים השונים של העסקה ולהחליט באופן אחראי ושקול באשר לקנייה. כמו כן יש מספר נקודות משמעותיות מאוד שעלינו לבדוק לגביהם, וזאת כדי שנוכל להיות בטוחים כי רכישת הדירה היא אכן הצעד הנכון והחכם שלא נתחרט עליו.

כיצד נהיה בטוחים בכדאיות הרכישה?

תחום הייעוץ מגוונים כיום ומציעים לנו שפע של פתרונות כמו בדיקת דירה לפני רכישה. וגם בתחום הנדל"ן יש יועצים מקצועיים שיוכלו לתת לנו את המידע הנחוץ לנו לקבלת החלטה. לכן בעמדנו לקראת רכישת נכס כדאי יהיה לפנות אל יועץ מקרקעין. יועץ זה יבצע עבורנו מספר בדיקות בעלות משמעות. וזאת כדי שנוכל להגיע להחלטה הנכונה, ולידיעה ברורה האם רכישת הדירה אכן כדאית.

מה בודקים?

  1. ערך הנכס – יש מקרים לא מעטים בהם מוכר הדירה ידרוש מחיר מופקע תמורת הדירה. וזאת במיוחד כאשר מדובר על אזורים מבוקשים במיוחד, או כאשר הנכס הינו חדש או משופץ. לא תמיד המחיר הזה מוצדק. ולא תמיד יהיה חכם ונכון להיענות לדרישה ולרכוש את הדירה בכל מחיר. יש מקרים לא מעטים בהם יהיה נכון למשוך את היד מהעסקה, ולחפש דירה אחרת לרכישה במחיר ריאלי. בדיקת שווי הנכס תיערך על ידי יועץ מקצועי שיודע לקבוע שווי ועלות באופן מקצועי ומדויק.
  2. אפשרויות עתידיות – דירה הוא נכס שיש לו משמעות רבה. ולכן חשוב לנו לבדוק באשר לעתיד שלו. האם מדובר על נכס שאפשר יהיה להשביח אותו? האם ניתן להרחיב את הבית? לשפץ אותו? שמא מדובר על מבנה שניתן לחדש אותו בתכנית תמ"א 38? כל הנתונים הללו משפיעים על ההחלטה ועל כדאיות קניית הדירה, קראו בהרחבה.
  3. בדיקת הסביבה – כדי להיות בטוחים כי תהיו שבעי רצון מהדירה ומהמיקום שלה, חשוב לבדוק את הסביבה ואת התכניות הקיימות.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »