קבלן רשום

מה זה קבלן רשום?

קבלנים רבים אשר זה עתה סיימו את לימודיהם או שנמצאים בתחילת דרכם שואפים להפוך להיות קבלן רשום. אבל בעצם מה זה קבלן רשום? קבלן רשום הינו קבלן אשר עבר ועדת רישום וכעת הוא רשום בפנקס הקבלנים. כל קבלן במדינת ישראל מחויב לעבור תהליך זה וקבלנים רבים גם מעוניינים בכך מרצון ולא מכורח כיוון שהרישום בפנקס הקבלנים מאפשר תנאים רבים ויתרונות טובים אשר רק קבלן רשום זכאי להן.

מי יכול להפוך לקבלן רשום

על מנת להפוך לקבלן רשום יש תחילה להגיש בקשה אל רשם הקבלנים, זהו עורך דין מיוחד אשר התמחותו הינה בתחום זה. לאחר הגשת הבקשה מתכנסת ועדה אשר בודקת אותה לעומק ודנה האם הקבלן מוסמך מספיק לקבל את הרישיון או לא. על מנת לקבל את הרישיון המיוחל צריכים להתקיים מספר תנאים:

  • עבר פלילי – על הקבלן להיות בעל עבר נקי לחלוטין ללא כל רקע פלילי אשר יכול להעיב על קבלת הרישיון שלו. כמו כן נבדק כי לא פשט רגל מימיו וכי כל ההסמכות שלו אכן מקוריות.
  • מקצועיות– נבדקת רמת המקצועיות והאמינות של הקבלן. קבלן אשר אינו מקצועי באופן מספק לא יוכל לקבל את הרישיון.
  • בקשה מסודרת – לבקשה עצמה ישנו תפקיד משמעותי וקריטי מאוד בתהליך קבלת הרישיון. בקשה אשר אינה ערוכה או כתובה כראוי לרוב תסורב עוד קודם ההגעה אל הועדה.

חשוב מאוד לבדוק את כל הפרטים הללו ולהשקיע מאמץ ומחשבה רבים בכתיבת וניסוח הבקשה בעזרתו של עו"ד רישום קבלנים. בקשה אשר מסורבת פעם אחת לרוב סוגרת את הגולל על הסיכויים שלכם לקבל את הרישיון שכן לרוב לא קיימת האפשרות להזדמנות שנייה. כמו כן, במידה והחלטתם להגיש בקשה לקבלת רישיון שימו לב כי ישנם מספר סוגי רישיונות ולכל אחד מהם תנאי סף משלו. הקפידו להגיש את הבקשה הנכונה עבורכם.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »