השקעות באתונה

זהו מדריך למי שחושב על תהליך השקעה בדירות באתונה, ובאופן כללי לכל מי שמעוניין להשקיע בנדל"ן במדינת יוון. זה יעזור לך להכין ולתכנן את אסטרטגיית ההשקעה שלך. זה גם יענה על כמה שאלות שעשויות להיות לך על שוק הנדל"ן היווני.

כלכלת יוון נמצאת בתנופה. המדינה חווה תקופה של צמיחה כלכלית מהירה. הממשלה הצליחה ליישם רפורמות ולהפחית את החוב, אך המדינה עדיין מתמודדת עם בעיות מבניות.הכלכלה היוונית צומחת, אבל היא עדיין רחוקה מלהיות עצמאית. למדינה אין בסיס כלכלי ופיננסי חזק, מה שמפריע לצמיחתה.

מה המצב של הכלכלה היוונית היום? 

כלכלת יוון צמחה בממוצע של 4% בשנה בעשור האחרון וקצב זה צפוי להימשך בשנים הקרובות. אבל יהיה קשה מאוד לעמוד בקצב הצמיחה הזה אם המדינה תמשיך לייבא סחורות ושירותים מחו"ל.

כלכלת יוון עדיין נאבקת להתאושש מאז המשבר של 2008. המדינה עדיין במצב של אי ודאות כלכלית ואי הוודאות הובילה לתנודתיות רבה בשווקי נדל"ן ביוון. משקיעים מחפשים נכסים בטוחים, במיוחד מניות ביוון. ממשלת יוון נאלצה לקצץ בהוצאות בכבדות כשהיא מנסה להתמודד עם הגירעון התקציבי הגדל וחובותיה. על מנת לצמצם עוד יותר את הוצאותיה, המדינה מיישמת צעדי צנע אשר ספגו ביקורת על ידי כלכלנים רבים על כך שהם פוגעים עוד יותר בכלכלה.

שוק הנדל"ן ביוון

ההשקעות ביוון היו תנודתיות בשל אי הוודאות שנגרמה מהמשבר הפיננסי העולמי. משקיעים מחפשים נכסים בטוחים, במיוחד מניות ביוון וזה הוביל לתנודתיות רבה בשנים האחרונות. התנודתיות הזו הביאה לתנודתיות רבה בשווקים וזה גרם למשקיעים לחפש חלופות שמציעות תשואות גבוהות יותר ממניות.

במהלך משבר החובות היווני, אנשים רבים איבדו את מקום עבודתם. הממשלה נאלצה לקצץ בהוצאות והכלכלה הייתה במינוס. המדינה נמצאת במצב של מהומה כלכלית כבר שנים, עם אבטלה של 25%. ההערכה היא שיש כ-500,000 מובטלים ביוון.

הממשלה החליטה להשקיע 1.5 מיליארד אירו בשיפור התשתיות ויצירת מקומות עבודה. הם בחרו באתונה כעיר היעד שלהם כי יש בה הרבה שטחים ירוקים, וזה מאוד חשוב למדינה כמו יוון עם שיעורי אבטלה כה גבוהים. לכן ניהול השקעות באתונה יכול להיות מהלך כדאי למשקיעים, לאחר ייעוץ מקצועי עם חברת נדל"ן המתמחה בשוק היווני.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »