התחדשות עירונית

ככל שהאוכלוסיה שלנו גדלה, הפיתוח של הערים במדינתנו הופך חשוב מתמיד. כתוצאה מכך, מגמה גדלה זו, מהווה הזדמנות מצוינת למשקיעים להפיק ממנה הון ולתרום לפיתוח האזור כמו גם להכנסה הכללית של כספי העירייה ורווחת התושבים.

התחדשות עירונית

למעלה ממחצית מהאוכלוסייה הנוכחית, מתגוררת באזורים עירוניים. עד שנת 2045, אוכלוסיית העולם המתגוררת בערים, תגדל פי 1.5, ל- 6 מיליארד. זה בערך שני שלישים מכלל האנשים על הפלנטה החיים בערים.

אבל בעוד שצמיחה עירונית היא מניע חשוב לכלכלה, ניהולה הוא סיפור אחר לגמרי. מנהיגי ערים יצטרכו לעבור במהירות לחידוש אזורים עירוניים, לספק שירותים בסיסיים, תשתיות ודיור בר השגה לאוכלוסיות המתרחבות שלהם – משהו שמשקיעים נבונים יכולים להפיק ממנו תועלת.

מדוע חשובה התחדשות עירונית?

התשובה הפשוטה: זה הופך את הערים שלנו לאזורי מגורים מה שמוסיף כסף לכלכלת העיר ולהתפתחותה בכל המובנים. התחדשות עירונית, משחזרת שכונות וקהילות שנותרו מאחור עקב שינוי דמוגרפי וכלכלי, על ידי החזרת אופי ותחושת מקום.

ניתן להמריץ אזורים רעועים באמצעות פיתוח קרקעות, בניינים ותשתיות המאפשרים לערים לקדם את צמיחתן.

השקעה בתחבורה כחלק מהתחדשות עירונית

השקעה בקישורי תחבורה בין ערים, יכולה לשפר את ניידות התושבים ובתמורה להפחית את התלות במכוניות, לשפר את איכות האוויר ולהפחית את שיעור המחלות.

פיתוח נכסים באזורים שאינם מנוצלים, יכול גם לסייע בפתרון האתגר של עלויות דיור גבוהות, המונעות מיחידים ומשפחות לגור באזורים פנימיים של העיר.

 

תכנון התחדשות עירונית בתל אביב למשל, יכול להיות מכוון גם לטיפוח התעשיות היצירתיות כדי למשוך עסקים ועובדים מיומנים מתעשיות עתירות ידע אחרות. הוא יכול לשלב גם גורמים היסטוריים, גיאוגרפיים ואקולוגיים כמו "תשתיות ירוקות", השטחים הירוקים ומערכות המים שהן חלק מהסביבה העירונית.

 

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »