פינוי שוכר

האם שוכר יכול להפוך לדייר מוגן שלא ניתן לפנות אותו?

כאשר חשבונות חשמל ומים מצטברים ומי ששוכר את השירה שלכם אינו משלם אותם, הדבר יכול לגרום לכם להתקומם ולרצות תכף ומיד לפנות את השוכר. שוכר שאינו משלם שכירות יכול לגרום לאבדן רב של כפסי שכירות ועוגמת נפש ויש לא מעט סיפורים על דיירים בעיתיים שלא מפנים את הדירה ואבל באופן פרדוקסאלי הופכים למוגנים על ידי החוק.

מה זה דייר מוגן?

דייר מוגן הוא כזה שיש לו זכויות מיוחדות על פי החוק, והוא מוגן מפני פינוי מהנכס לזמן אורך מה שמקשה על בעלי דירה לפנות דיירים בעייתיים – אלא אם יש הפרה בוטה של החוזה. אך גם אז פינוי שוכר יארך זמן רב.

מי שיש לו נכס אותו הוא משכיר לשוכר ומתלבט בשאלה האם דייר יכול להיות דייר מוגן שאי אפשר לפנות אותו, חייב להכיר את החוק. כדי להגן מפני החוק הקשה הזה, רבים מבעלי הדירות מנסחים חוזה באמצעות עורך דין עליו יחתום הדייר בעוד שהחוזה יגן עליהם מפני סיטואציה כזאת.

אז מה עושים כששוכר לא מתפנה?

ולמרות מה שהחוק במדינת ישראל קובע וגם אם החוזה שלכם לא מספיק חזק – יש דרכים שתוכלו להתמודד עם דייר שלא מפנה את המושכר. במקרים כאלה חשוב לקבל חוות דעת משפטית ולבחור אדם מנוסה ואיש מקצוע שיוכל לעזור לכם להוציא את הדייר מן הנכס בצורה חוקית, כך שהנכס יהיה פנוי לדיירים חדשים, דיירים אשר יהיו טובים, ישלמו את השכירות בזמן, לא יערמו חשבונות, לא יזיקו למבנה ויספקו לכם את הרווח ושציפתם לו מההשכרה ללא בעיה.

אם יש לכם שוכר שאינו מתפנה חשוב לבצע את הפעולות הנכונות ביותר ולפנות לעורך דין אריאל אורן שהוא מומחה בתחום חוזה השכרה שיסייע לכם להתמודד עם המצב.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »