איך בודקים רישום דירה בטאבו?

בדיקת רישום דירה בטאבו נערכת בנסיבות שונות אבל בעיקר לפני שרוכשים אותה. נסח הטאבו של הדירה הוא מעין תעודת זהות שלה. רשומים בו פרטי הנכס, גודלו, מיקומו כולל גוש וחלקה, הבעלות עליו ופרטים חשובים אחרים כמו: שעבודים ועיקולים ועוד. הבדיקה יכולה להיעשות על ידי הגעה פיזית למקום אבל לרוב, היא נעשית בשיטה מקוונת. ניתן להזמין נסח טאבו באינטרנט מהטאבו עצמו, מהדואר וממקורות אחרים. בכל מקרה, יש לשלם אגרה. קיים תשלום עבור צפייה ו/או הורדת הטפסים. בדיקת רישום דירה בטאבו הכרחית וחיונית ותפקידה היא למנוע הפתעות מיותרות לגבי הדירה.

בדיקות נוספות

בדיקות אחרות לקראת רכישת נכס נעשית ברשויות המקומיות. זאת כדי לוודא שאין צווי הריסה, חריגות בנייה וכדומה. ניתן לבצע בדיקות אלו עצמאית אבל מומלץ לקבל שירות מעורך דין בעל ניסיון וידע בנושא. כך גם לגבי נושא המס שהינו חשוב, כי כדאי שכל אחד יידע מראש אילו סכומי מס הוא אמור לשלם. יש לציין, כי עסקאות נדל"ן נחשבות למורכבות מאוד ובמהלכן עוברים סכומי כסף גדולים מהרוכש למוכר. בנוסף, מיסים לקופת המדינה וכדומה. יש צורך לערוך הסכמים על פי הוראות החוק ועוד, ולכן, מעורבות עורך דין חשובה וחיונית. 

הכנת הסכם מכר של נכס

בהסכם משולבים סעיפים שונים. כך, הסיכומים שהגיעו אליהם, ההתחייבויות של כל  צד, סדרי התשלום והעברת נכס, כספים המופקדים בנאמנות עד סיום הסדרת כל הרישום כחוק, עונשים להפרות שונות של שני הצדדים ועוד. לאחר החתימה והעברת תשלום ראשון תירשם הערת אזהרה בטאבו לטובת הרוכשים. לאחר שהבעלים משלמים את כל חובותיהם לרשויות השונות תיעשה העברת  הבעלות. מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נדל"ן המתמחה במקרקעין. הוא מכיר את הנושא לעומק ויכול לייעץ וללוות היטב.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »