עו"ד לתמ"א 38

כל פרויקט התחדשות עירונית, לרבות פרויקט תמ"א 38 מלווה לפחות על ידי עורך דין אחד. הפרויקט תלוי בהסכמת הדיירים (או רובם לפחות) על יזם שיהיה מקובל עליהם. מכאן היזם ידאג לעורך דין מטעמו שילווה את הפרויקט וייצג אותו או את שני הצדדים (אותו ואת הדיירים). בדרך כלל הדיירים מסכימים לעורך הדין של היזם כיוון שהוא לא עולה להם כסף אולם לרוב עורך דין המייצג את שני הצדדים עשוי ליצור ניגוד אינטרסים ולכן קבוצות דיירים רבות מעדיפות לשכור עו"ד תמ"א 38 מטעמם.

מדוע חשוב שיהיה עורך דין לכל אחד מהצדדים?

כאמור תמ"א 38 הוא פרויקט המצריך את הסכמת הדיירים מצד אחד ואת כדאיות ההשקעה של היזם מצד שני. לכן צריך לאתר עורך דין שיסייע למצוא את העמק השווה במשא ומתן בין הצדדים בכל הנוגע למבנה הדירות והתוספות לבניין, בכל הנוגע למספר הדירות החדשות בבניין, לחניות ולפרמטרים רבים אחרים. כמו כן במידה ונדרש פינוי של חלק מהדיירים מסיבות בריאותיות ואחרות יש הצורך להגיע עם היזם להסדר בנושא זה.

פיקוח וייצוג בין הדיירים לאנשי המקצוע השונים

כאמור בכל פרויקט תמ"א 38 יש אנשי מקצוע רבים המנהלים אינטראקציה עם הדיירים, החל ממפקח הבנייה, דרך האדריכל, מנהל הבטיחות, שמאי המקרקעין ועוד. עורך דין מטעם הדיירים יוכל לייצג אותם מול אנשי המקצוע השונים ולשמור על האינטרסים שלהם לפני ולאורך הפרויקט. לעתים עשויים להיות אתגרים שונים כמו בנוגע לבטיחות בדירות קיימות או בנושאים אחרים ולכן חשוב שיהיה עורך דין מנוסה שייצג את הדיירים בפרויקט. כמו כן גם עורך הדין של היזם צריך לקדם את האינטרסים של היזם כיוון שאי אפשר לסכם משהו אחד ואז הדיירים יחזרו בהם ויגרמו לבעיות והפסדים כלכליים ליזם. בכל שלב בהליך יש הסכמים והצדדים נדרשים לחתום עליהם ולקיימם למען הסדר הטוב.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »