קניית בית מול השכרת בית

קניית בית מול השכרת בית – מה עדיף?

אחת הדילמות המשמעותיות ביותר שעומדות בפני זוגות צעירים כיום היא, האם להשקיע את הונם הכספי ובמובן מסוים, גם את עתידם, בקניית בית משלהם או לשכור בית.

קנייה או השכרה, זו השאלה

בעוד שבמדינות רבות בעולם, מעדיפים האזרחים לשכור דירה ולא בהכרח לקנות, מסיבות כלכליות ומסיבות אחרות, הרי שבישראל, השתרשה במשך השנים הגישה, שכל משפחה חייבת לקנות בית, בין אם זה אומר לרכוש בית קיים או לקנות מידי קבלן מפתח מקצועי.

כאן עולה שאלה, מה באמת עדיף, מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות. האם נכון יותר לקנות בית או האם יותר נכון לשכור בית. אנחנו ננסה להציג את שתי האפשרויות מהיבטים שונים, בשביל שתוכלו לראות את התמונה ולהחליט בעצמכם.

קניית בית – מה זה אומר מבחינתנו?

קניית בית אומרת שני דברים בהכרח. דבר ראשון, יש לנו נכס משלנו. אם חס וחלילה קורה משהו, תמיד אנחנו יכולים להשתמש בנכס, בין אם זה אומר שנמכור אותו ובין אם זה אומר שנשעבד אותו לטובת הלוואה כזו או אחרת. כמו כן, זה אומר שיש לנו נכס להעביר לילדים שלנו ביום מן הימים.

מן הסתם, אם יש לנו נכס משלנו, אנחנו זכאים לבצע בו כל שינוי שאנחנו רוצים, וכן, אנחנו נוכל בעתיד למכור אותו ולקנות במקומות נכס אחר.

דבר שני שזה אומר, עלינו לבצע הוצאה כספית מאוד גדולה, הכי גדולה שיש למעשה, וזה אומר שאנחנו נצטרך לשלם משכנתא במשך שנים רבות. מה שכמובן ישפיע על היכולת שלנו לבצע הוצאות אחרות במקביל.

השכרת בית – מה זה אומר?

השכרת בית מבעליו, אומרת שמדי חודש אנחנו משלמים סכום מסוים בהתאם לחוזה, ואנחנו יכולים לגור במקום. הוא לא שלנו, בעל הדירה איננו מחויב אלינו, מצד שני, אנחנו גם לא מחויבים אליו. אחרי שהחוזה נגמר, זכותנו לעזוב. ההוצאה הכספית פחות משמעותית, אך הדירה היא לא שלנו.

מה שאומר, מן הסתם, אם אנחנו רוצים לעשות שינוי, זה בלתי אפשרי, ואנחנו תלויים ברצונו הטוב של בעל הדירה ובהסכמתו לכך.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »