משכנתא במימון ישיר

איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא?

אישור עקרוני למשכנתא הוא מסמך מטעם הבנק המציג ללקוח את תנאי המשכנתא וסך המשכנתא שהוא יוכל לקבל בהתקיימו בתנאים שעמם מגיע עם הלקוח לבקש את המשכנתא (בנוגע לשווי ערך הדירה ומצבו הכלכלי/דירוג אשראי וכו'). עם האישור העקרוני הוא יוכל לשאת במשא ומתן עם הקבלן/בעל הנכס שהוא רוצה לקנות, יוכל לחשב עלויות מדויקות שיידרשו לו להשלים את העסקה כמו למשל תשלומי מיסים, תשלומים לעורך דין, עלויות שיפוץ, עלויות הנכס ועוד. כמו כן יוכל הלקוח להשתמש באישור העקרוני כדי לשאת במשא ומתן מול בנקים אחרים לטובת קבלת משכנתא בתנאים אטרקטיביים יותר.

כמה נקודות שכדאי לדעת:

  • כל אדם זכאי לפנות לבנק שמעניק גם משכנתא במימון ישיר לטובת קבלת אישור עקרוני. כלומר מסמך רשמי שכולל את תנאי ההלוואה בהתאם לנתונים האישיים של הלקוח ונתוני הנכס שהמשכנתא מיועדת עבורו.
  • קבלת האישור העקרוני איננה כרוכה בתשלום.
  • האישור תקף לפחות ל-24 ימים, כך שבמידה והנתונים תואמים את אלה שהוצגו בעת הבקשה הבנק יצטרך להעניק את המשכנתא עם אותם תנאים הרשומים בהסכם כל זמן שזה בתוקף.

כיצד מקבלים את האישור?

יהיה עליכם לפנות אל חברת תשואות פיננסים הם יסייעו לכם לפנות אל אחד הבנקים המסחריים המעניקים הלוואה מסוג משכנתא. בבנק תצטרכו למלא את הטפסים הנדרשים כמובן הכוללים פרטים אישיים, פרטי תעסוקה, פרטים כלכליים, הלוואות והתחייבויות, נכסים ועוד. בהתאם לנתונים שהפקדתם בידי הבנק הוא יפיק עבורכם מסמך הנקרא אישור עקרוני למשכנתא. בין היתר המסמך יכלול את סכום המשכנתא שהבנק מאשר, תקופת המשכנתא, תנאי הריבית, סכום ההחזר החודשי, עמלות וחיובים נלווים ועוד. כעת שיש לכם את האישור העקרוני תוכלו להשתמש בו כקלף במשא ומתן עם בנקים אחרים או לחישוב העלויות המדויקות הנדרשות לכם להשלמת העסקה וגובה ההחזרים שתצטרכו לעמוד בהם.

 

> לכתבה מקיפה בנושא משכנתא לתושבי חוץ לחצו כאן

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »