שמאות לנחלה – מה זה וכיצד זה משרת אותנו?

בשנים האחרונות אנחנו שומעים לא מעט את המונח נחלה. קרי שטח שנמצא במושב, והוא נמצא תחת בעלות משפחתית, בין אם זה הורים ובין אם זה יורשים, זה יכול להיות הילד הבכור או ילדים אחרים במשפחה. לפעמים היא בעלות משותפת. להבדיל משטחים ונכסים אחרים בעיר למשל, הרי שלנחלות יש כללים שונים מעצם העובדה שמדובר על מושב שפועל על פי כללים מסוימים. 

זה חשוב להבין את זה, מאחר וכשאנחנו בוחרים לנקוט בצעד מסוים, אז עלינו לקחת בחשבון שלא מדובר במצב רגיל, מדובר במצב שמחייב טיפול ספציפי בהתאם למצב. לכן, אם אנחנו רוצים להעריך את שווי הנחלה, בין אם זה לצורך מכירה, רכישה, ביטוח או כל דבר אחר, אזי שעלינו לשכור שמאי לנחלה, שמאי שמתמחה בתחום זה. 

לפני שנסביר מה זה אומר בפועל, צריך להדגיש, שמאות לנחלה היא תחום מאוד פופולארי היום, מאחר וישנם לא מעט בעלי נחלות אשר מעוניינים לבצע שינויים, בין אם זה בבעלות הנחלה ובין אם זה שינוי אחר שמחייב העסקת שמאי לצורך כזה או אחר.

איך שמאי לנחלה יכול לעזור לנו?

שמאות לנחלה יכולה לעזור לנו, שכן הוא יכול לבחון את עלויות הנחלה בהתאם למבנה ולתנאים שלה מחד, ומאידך, הוא יכול לבחון את העלויות בהתאם לכללים השונים שחלים על נחלות. אנחנו צריכים ללמוד את החוק ולהבין כיצד זה ישפיע עלינו, בין אם אנחנו רוצים להוריש את הנחלה ובין אם אנחנו רוצים למכור, להשכיר או לחלק אותה. 

לפני סיום נדגיש, חשוב מאוד לוודא שמדובר במשרד שמאות מקרקעין שמכירים את התחום היטב ואנחנו יכולים לסמוך עליהם שיספקו לנו את השירות הטוב והמקצועי ביותר כפי שאנו מצפים.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »