משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה

מעוניינים לדעת כיצד להעביר את גיל הפרישה והזקנה שלאחריו בנעימים, עם התנאים הפיננסים שהיו לכם בימים של המשכורת? הכירו את הסדר משכנתא הפוכה! באמצעותו, אתם פשוט נותנים לבית לעבוד בשבילכם. כל אחד שרכש דירה זוכר איך בגיל 20+ הוא חסך שקל לשקל בשביל לגייס הון עצמי לקבלת משכנתא ונתן את כל כולו בשביל שיהיה לו בית בבעלות. כעת, התור של הבית לדאוג שיהיה לכם טוב. ההסדר מבוסס על כך שאתם יכולים לקחת הלוואה מבלי לנקוב בתאריך החזר נתון, ואז הבית עובר לחברת משכנתא הפוכה לאחר פטירתכם. כיצד זה נעשה? מה נדרש על מנת להיכנס להסדר? והאם מתן הבית הוא האופציה היחידה כהחזר הלוואה? כל מה שרציתם לדעת על משכנתא הפוכה במאמר מידע אחד.

כיצד מתקבלים להסדר משכנתא הפוכה?

עליכם להיות בעלים של בית ששוויו מיליון ₪ ומעלה. בנוסף, עליכם להשיג אישור של בניכם ובנותיכם שייתכן כי הבית לא יעבור אליהם בירושה. אתם עומדים לחתום על חוזה משכנתא הפוכה, בו הבית עשוי לשמש ככלי החזר במקום מזומן לאחר פטירתכם.

מהן אופציות ההחזר האפשריות בהלוואה?

אופציה אחת היא לבסס הלוואות בהן ההחזר הוא הבית, בסופו של דבר. אופציה אחרת היא להתייחס לחברה כאל בנק, ולקחת הלוואה עם תאריך החזר נקוב של כסף מזומן. במקרה זה הבית משמש כבטחון בלבד. היתרון בהלוואות בהן מוסרים את הבית כהחזר הוא שאתם יכולים לא לחשבן ולהתייחס לכסף שהחברה מעניקה לכם כאל שלכם לכל דבר ועניין, לנסוע לחו"ל, לשדרג את הרכב וליהנות מסלי קניות נדיבים. הלוואות מהסוג הזה יכולות להינתן בשיטת בלון, בה מלווים כסף חופשי לצרכים היומיומיים שלכם, ומחזירים אותו או בנקודות זמן או פשוט את הבית לאחר הפטירה. אפשרות שנייה היא לבחור במסלול בו אתם משלמים מוקדם יחסית את מרכיב הריבית, ואת הקרן בתאריכים שייקבעו או באמצעות הבית לאחר הפטירה. כאמור, ניתן לצרוך גם משכנתא הפוכה בה אתם פשוט מחזירים מזומן בסכומים קטנים בלוח סילוקים נקוב מראש, ללא הבית.

למי הסדר משכנתא הפוכה כדאי במיוחד מבין הפנסיונרים והקשישים?

לאנשים עריריים ללא ילדים שהגיעו לבעלות על בית, לאנשים שיש להם בתים מרובים ונכסים להשקעה, לאנשים שבמשפחתם דור הילדים כבר הגיע לדירה משלו ועל כן לא זקוק לבית בירושה, ובגדול – לכל מי שדור זה מסכים בקלות לכניסה להסדר ולא באופן מאולץ. חשוב לשוחח עם היקרים לכם ולהיוועץ עמם לפני הכניסה אל חוזה משכנתא הפוכה על מנת להבטיח שהם שלמים עם ההחלטה.

מהם היתרונות של מחזיקי משכנתא הפוכה?

שימור היכולות הפיננסיות ורמת החיים הגבוהה לאחר ימי המשכורת, העברת ימי הפנסיה על הצד הטוב ביותר מבחינת איכות החיים וזמינות גבוהה של נציגי חברת משכנתא הפוכה, שמאמינה כי את הקהל של מי שעבד, תרם וכעת נמצא בפנסיה מגיעים התנאים הטובים ביותר.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »