עיקרי תפקידו של יועץ תנועה

בתחום ההנדסה האזרחית, יועצי תנועה תופסים מקום של כבוד בכל הנוגע לתכנון, ייעוץ והטמעה של הסדרים שיאפשרו את התנועה על הכביש בסמוך למבנים ושכונות. ליועצי תנועה יש יכולת השפעה על ההסדרים השונים על הכבישים ברחבי המרחב הציבורי, העירוני והבין עירוני, ותפקידם לייעל את המערכות הקיימות או ליצור חדשות בצורה חכמה שתועיל לכל משתמשי הדרך והשכונות הסמוכות. 

היכן נכנסים יועצי תנועה לפעולה

חשבו על המוחות שמתכננים את העיר כך שהיא תהיה כמה שיותר נגישה לכלי רכב ומתוזמנת מבחינת עומסי התנועה והפקקים ברחבי העיר. יועצי התנועה אחראיים לצמצם במידה האפשר את השהות על הכביש והעמידה בפקקי תנועה, לאפשר נתיבי נסיעה יעילים, הסדרה של חניות מאושרות ובאופן כללי לשפר את זרימת הנוסעים.

באחריותו של יועץ תנועה לבנות תכנית הכוללת את סך כל דרכי הגישה ממרכזי תעשיה לשכונות ובכלל זה גם קביעת שטחים המיועדים לחנייה כך שישתלבו בצורה הרמונית במרחב העירוני.

חשיבותו של יועץ תנועה בבניית בתים

לא רק במרחב העירוני- כך כאשר מקימים פרויקט בניה פרטי חשוב להיוועץ עם יועץ תנועה שיטפל בעניינים כמו תכנון והסדרת מקומות החניה לדיירי הבניין, הקמת שילוט מתאים למשתמשי הדרך ולדיירים, תכנון כלל הסדרי התנועה והגישה מהחניה אל הרחוב וממנו לכביש ובחזרה. תחשבו על הנחיצות בשמירה על כללים ברורים בנוגע ליציאה וכניסה אל שכונות מגורים עם חניות מוסדרות בעיקר בשעות העומס בבקרים בעת פיזור הילדים והיציאה לעבודה, וכן שמירה על בטיחות הולכי הרגל.

יועצי תנועה צריכים להמשיך ולהתעדכן באופן שוטף בפרויקטים שהם נותנים להם אישורים – תנאי הדרך הספציפיות שלהם, היקף האוכלוסייה המוערכת באזור, חוקי התעבורה והתנועה, ועוד. אין ספק כי יועצי תנועה משמשים תפקיד חשוב במארג הציבורי והפרטי כאחד בכל הנוגע לבטיחות בדרכים.

צרו קשר עם המומחים של פתרונות בטיחות לפרטים נוספים >>>

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »