איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים

למערכת האיטום של כל בניין או מבנה תפקיד חשוב, שכן בלעדיה מים חודרים לקירות החיצוניים ועלולים להגיע בקלות לקירות הפנימיים. למים בתוך מבנה השלכות הרסניות והם יכולים לגרום לנזק בלתי רגיל. בנוסף, כל בניין וגם זה המצויד במערכת איטום הטובה ביותר, חשוף לנזקי מזג אויר ולנזקי הזמן ולכן אחת למספר שנים יש לבצע תחזוקה או חידוש של איטום קירות חיצוניים.

בכדי לבצע איטום קירות חיצוניים, הדבר הכי חשוב הוא לדאוג לניקיון מלא של משטח העבודה עם טיח רופף, ואחר כך לשטוף אותו. יש שני חומרים מעולים לאטימה של קירות: דורסיל או סילר. את החומרים ניתן ליישם עם רולר או עם מברשת או בהתזה. הדבר החשוב ביותר הוא לפנות למומחה לאיטום קירות חיצוניים שידע לסייע לכם באיתור הבעיה ולאטום את הקירות בצורה הכי יסודית, יעילה ומקצועית שאפשר כדי שלא תהיה רטיבות יותר.

טעויות שיש להימנע מהן באיטום קירות

אחת הטעויות שאנשים רבים עושים כאשר הם מזהים רטיבות בקירות חיצוניים או פנימיים היא לצבוע את הקיר. מה שצריך לעשות, הוא קודם כל לאטום את הקיר. לאחר מכן יש להמתין בין 2-3 חודשים, לפי התקן ורק אז לצבוע את הקיר. גם שימוש בחומרים פשוטים במטרה לאטום את הקיר יכול לגרום לנזק ולהחמרה של הבעיה.

חשוב לציין שמה שמתואר כאן הוא תהליך מאוד כללי, שכן לכל קיר ולכל בעיית רטיבות יש את הפתרון הספציפי שמתאים להם, וכל בעיה דורשת הכנה אחרת לתהליך האיטום. למשל, יש הבדל בין קירות המשלבים בין טיח לשליכט, לבין קירות המחופים בשיש או בקרמיקה.

ביצוע עבודת איטום קירות חיצוניים, שלב אחר שלב:

  1. איתור מקור הנזילה במצבים בהם הנזילה נוצרה כתוצאה מאיטום לקוי של הקיר ולא כתוצאה מהגג או מהחלונות למשל, חשוב לקלף את הקיר שבו יש התנפחות כתוצאה מהנזילה. לפני שאוטמים אנחנו רוצים להגיע לקיר חזק ויציב.
  2. ניקיון יסודי שוטפים את הקירות לפני האיטום במכשיר המשפריץ מים בלחץ גבוה.
  3. ייבוש מלא מאוד חשוב לפני שמיישמים את חומרי האיטום להמתין לייבוש מלא שלו, או לחלופין לייבש אותו בצורה יזומה.
  4. איטום לאחר שהקיר נקי ויבש, מתחילים לבצע סגירה של הסדקים אשר בעצם מעודדים את היווצרותה של הרטיבות. יש חומר המכונה סיקה שהוא מצוין למטרה זו. ממתינים לייבוש החומר במשך כמה שעות ומצפים את הקיר.
  5. איטום הקיר מריחת חומר איטום והמתנה לייבוש מלא.

לעיתים, תלוי במצב של הקיר, צריך לבצע תיקון שלו עם תערובת ספציפית המכילה חול, מלט ודבק.

שיטה חדשנית לביצוע איטום קירות חיצוניים

בעבר היה לוקח זמן רב לבצע איטום של קירות חיצוניים. היום, ניתן לעשות זאת בעזרת סנפלינג אשר משפרת בצורה משמעותית את רמת הנגישות של העובדים. אמנם לא תמיד שיטה זו תהיה עדיפה, אך לפעמים היא מסייעת לחסוך הרבה מאוד זמן ובלגן.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תיווך במודיעין

תיווך במודיעין

ההחלטה על דירה למכירה או להשכרה זהו זה! מגיע לכם מזל טוב! החלטתם לרכוש דירה או לשכור חדשה. כעת עומדות בפניכם אופציות שונות: לדדות ברגליכם

המשך קריאה »