ועד הבית מתקשה? זה הזמן לניהול ועד בית חיצוני

אחזקת בניין משותף היא תפקיד במשרה מלאה ומאתגר לעיתים לבצע אותו היטב, במיוחד שזה בא במקביל לעבודה נוספת. למרבה השמחה, יש כיום פתרון אידאלי לכל נושא התנהלותו ותפקודו של ועד הבית בבניין מגורים משותף. ניהול בתים משותפים הפך למומחיות של ממש וישנן חברות מצוינות שמציעות שירותי ניהול. בשורות הבאות תוכלו לקרוא ולקבל יותר מידע על הכדאיות של ועד בית חיצוני ועל השירותים שתוכלו לקבל מגורם שכזה.

תפקידי ועד הבית

ועד-בית של בניין מטפל בנושאים רבים וחשובים: הוא גובה את התשלומים החודשיים ודואג לתחזוקת כל המתקנים החיוניים לרווחת הדיירים ושלומם כמו: מעליות, חניון, מערכות כיבוי אש וגנרטור לשעת חירום. הוועד גם אחראי לניקיון הבניין ולגינון שסביבו. תחזוקת המתקנים, הניקיון והגינון מצריכים העסקה של נותני שירותים רבים וכך משמש הוועד מעין מנהל עובדים. לא פעם אין לחברי הוועד את הכישורים החברתיים הנחוצים וכן את הידע והזמן הדרושים לשם מילוי התפקיד כראוי: הם לרוב יתקשו להבין אלו טיפולים נדרשים כדי לשמור על המתקנים – וכידוע, ישנם בניינים משותפים בהם תקלות רבות. בנוסף, דיירים שאינם משלמים את התשלומים מותירים את נציגי הוועד חסרי אונים ועם קופה חסרה. כך מכלה תפקיד תובעני זה את האנרגיות והמוטיבציה של נציגי הוועד. הבעיות אינן נפתרות ואיכות חיי הדיירים נפגעת מאוד. מוצא מעולה ממצב זה הוא ועד בית חיצוני שיטפל במקצועיות בכל הצרכים.

ועד בית חיצוני דואג לתחזוקה ומונע תקלות עוד בטרם הופעתן

לחברה שהתמחותה היא ניהול בתים משותפים ידע עמוק ומקיף בתחזוקה שוטפת ובטיפול בתקלות מתקני הבניין: מעליות, חניונים ומערכות החשמל והמים המשותפות. בזכות ניסיונן הרב של אותן חברות, הן יודעות מיהם אנשי המקצוע הטובים ביותר בכל תחום ונעזרות בהם. באופן זה הדיירים נהנים מסביבה בריאה ומטופחת ושגרת חיים שקטה ונעימה. דבר נוסף אשר עשוי לקרום עור וגידים כאשר בעלי הדירות בבניין מגדילים ראש, הוא השבחת הנכסים בבניין. כן, קראתם נכון. חברות מקצועיות בתחום ה-OUTSOURCING הזה, מסוגלות לייצר אפיונים ותוכניות הנדסיות לשיפור פונקציונאליות הנכסים, שיפור וזיפות הגג, טיפול מקיף בחדרי אשפה, טיפול ותחזוקה של אזור האינטרקום ותיבות הדואר ועוד. בראייה ארוכת-טווח, בעלי דירות אשר בוחרים ללכת יד ביד עם חברה לניהול ועד בית, עשויים להשיג בכך שני דברים עיקריים: חסכון גדול בזמן ועלייה מסוימת בערך דירתם ו/או הבניין כולו – במידה וכאמור מיושמות המלצות החברה במלואן.

נהיר לכל שמאידך, קיימים בניינים בהם כל מה שבעלי הדירות רוצים מסתכם בתחזוקה שוטפת של הנכס, כזה שמציע את הפעולות היותר טריוויאליות שעל ועד הבית לבצע. כך או כך, המצב משתפר פלאים כאשר מטלות ועד-הבית עוזבות אדם פרטי ופוגשות חברה חיצונית מקצועית.

ניהול בתים משותפים מקצועי מייצר שכנות טובה

כאשר ועד הבית מורכב מדיירי הבניין עשוי להיווצר ניגוד אינטרסים; מצד אחד חברי הוועד רוצים לשמור על יחסי שכנות טובים עם הדיירים האחרים, שעם חלקם יש להם קשר קרוב ומצד שני עליהם לבצע תפקידים קשים: לגבות תשלומים, לתעדף טיפול בבעיה של דייר אחד על פני זו של אחר ולקבל החלטות מסובכות. תמיד יהיו דיירים שבקשותיהם לא ימולאו לשביעות רצונם. מצב זה מייצר אפוא מתיחות מתמדת בין דיירי הבניין. מינוי ועד בית חיצוני ימנע אותה ויאפשר יחסי שכנות טובים.

ניהול בתים משותפים מקצועי מביא לחיסכון בזמן ובכסף

ניהול של ועד בית חיצוני יחסוך לכם גם הרבה כסף. הכול יתופעל היטב ויטופל בזמן – כל נזילה תאותר מיד ותתוקן, מנועי המעלית יעברו טיפולים תקופתיים ומערכת המפוחים של החניון תכויל כראוי. בעלי מקצוע שיספקו שירותים ימלאו את תפקידם נאמנה ולא יידרש טיפול חוזר שיעלה עוד כסף. כמו כן, כספי הדיירים ינהלו בידי גוף ניטרלי שאין לו אינטרסים למעט רווחת הדיירים ולכן הכספים ינוהלו היטב. בנוסף, דיירי הבניין ירוויחו זמן רב. הם לא ייאלצו לחכות זמן רב לתיקון תקלות שמשבשות את שגרת החיים ואספות הדיירים יתנהלו בנועם, יעילות ומקצועיות.

כל זה יאפשר ביצוע קל של שינויים מורכבים

כאשר נעזרים בוועד בית חיצוני שמומחיותו היא ניהול בתים משותפים, קל יותר גם לבצע מהלכים כמו שיפוץ המבואה, תהליך של תמ"א 38 או הוספת מעלית. לדוגמה, אם מחליטים להתחיל תהליך של תמ"א 38 ועד הבית יאסוף את החתימות, ימצא קבלן מעולה ויטפל בערבויות ובביטחונות.

חפשו חברה מבוססת ויציבה

חברי ועד בית פנימי מתחלפים לעיתים קרובות. אז נכנסים אנשים חדשים שמשנים החלטות, בוחרים מדיניות אחרת ולוקח להם זמן עד שהם מתמצאים במידה סבירה בנושאים. חוסר עקביות זה עלול לתקוע יישום של צעדים חיוניים כמו איטום הגג או החלפת שעוני המים ולפגוע באיכות חיי הדיירים. ועד בית חיצוני הוא קבוע ויציב ולכן עדיף לאין שיעור.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »