בדק בית לפני רכישה

למה כל כך חשוב לערוך בדק בית לפני רכישה של דירה?

רכישת בית היא לא דבר של מה בכך. מדובר בעסקה שעלותה המינימאלית היא מאות אלפי שקלים וכיום כל עסקה בסיסית כבר נעה סביב מיליוני שקלים, שלא נדבר על כך שמדובר על עסקאות לתקופת ארוכה, עסקאות שהמטרה שלהן היא לספק לנו מקום מגורים בו נוכל לחיות באיכות חיים שמתאימה לנו. 

על כן, כשאנחנו קונים דירה, אז באופן טבעי אנחנו צריכים לבדוק היטב מה יש בה, מה אין בה, האם כל מה שהובטח לנו במפרט אכן נמצא, האם כל מה שאמור להיות בה הוא תקין לחלוטין. בסופו של דבר, אם נקנה דירה ולא נבדוק, הרי שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב בעייתי, גם אם אנחנו נוכל להגיש תביעה נגד הקבלן או כל דבר אחר, עדיין זה גם ייגבה מאיתנו זמן, גם ייגבה מאיתנו עלויות שונות, אין בזה היגיון ואין בזה תועלת.

בדק בית מקצועי

אחת הדרכים הטובות והמקצועיות ביותר לבדוק דירה לפני שאנחנו רוכשים אותה, היא באמצעות חברת בדק בית. מדובר על חברה מקצועית שמעסיקה אנשי מקצוע בתחומים שונים ואלה יכולים לבדוק את מצב הבית, הם יכולים לבחון האם המפרט שמובטח לנו אכן קיים בדירה וכן, האם מצב הדירה שווה לערך שלה, כפי שעולה מהמחיר שהקבלן או המוכר מבקש מאיתנו. 

החברה אמורה לבצע את כל הבדיקות לאיתור ליקויי בניה, למשל, בדיקות במערכות החשמל, אינסטלציה, איטום ובידוד, ריצוף, מטבח, בדיקת רטיבויות ועוד. במקרים מסוימים החברה גם מעסיקה אנשי מקצוע שיכולים לתת לנו חוות דעת על המבנה כולו, על האזור והסביבה, על מנת שנוכל לדעת האם משתלם לקנות שם דירה. כל הנתונים שיעלו בבדיקה ייכתבו בדוח שהחברה תספק לנו, ועל פיו ועל פי מה שצוות החברה ייאמר לנו, נוכל להחליט האם משתלם לנו לקנות את הדירה או לא. 

לפני סיום חשוב להדגיש, שזה נכון גם במקרים, בהם אנחנו רוצים לרכוש דירה להשקעה וגם במקרים בהם אנחנו רוצים לקנות דירה למגורים. כלומר אין הבדל מהותי בין השניים. אנחנו רק צריכים להחליט מה בדיוק לעשות עם הדוח שאנחנו מקבלים מהחברה. 

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תיווך במודיעין

תיווך במודיעין

ההחלטה על דירה למכירה או להשכרה זהו זה! מגיע לכם מזל טוב! החלטתם לרכוש דירה או לשכור חדשה. כעת עומדות בפניכם אופציות שונות: לדדות ברגליכם

המשך קריאה »