בדק בית

בדק בית

מספר מיתוסים שנשמח לנפץ בכל הקשור "לבדק בית". את הבדיקה רצוי לעשות גם עבור מבנים חדשים לגמרי ולא רק עבור מבנים ישנים. לא פעם שמענו על קבוצות בניה שנפלו בדירות מרפסות או אריחים מהמבנה החיצוני ושאר מחדלים. הקבלן לא מבצע עבורכם את הבדיקה אלא רק מהנדס המורשה לכך. את הבדיקה ניתן לעשות גם לאחר כניסה לנכס ולדרוש פיצוי במידה ומתגלים ליקויים שהסתירו מכם. במידה ומדובר בדירה חדשה, על הקבלן לתקן על חשבונו את כל הליקויים לתקופה של עד חמש שנים.

כפי שכבר הבנתם מדובר בבדיקה רצינית המקובלת בבתי המשפט במקרה של תביעת נזיקין או רכוש והיא יותר ממולצת ולא רק בשל העובדה של הערך הכספי כי אם לערך חיי אדם. הבית שלכם הוא המקום הבטוח ביותר עבורכם ועבור בני ביתכם וקשה לתאר עד כמה זה קשה או יהיה קשה אם זה יעלה בחיים או בבריאות. דוגמה לכך ניתן למצוא בנכסים בהם קיימים בעיות איטום וגוררים בעיה נוספת של נזילות. הרטיבות מתפשטת בנכס ובכל חורף היא תחמיר ולא יעזור שתעשו עוד שכבה של צבע. ברגע שהאיטום לקוי, הרטיבות תיכנס. הלחות כלואה בדירה והאופציה היחידה היא לאתר את המקור ולטפל. כאשר מדובר ברטיבות קלה, אתם בעיקר תראו אותה אך כאשר המצב חמור תהיה אף פגיעה משמעותית בנשימה והדבר יכול להוביל לסיבוכים בריאותיים בעיקר לילדים קטנים ולמבוגרים ועוד לא נכנסנו לריח הרגע שיהיה בבית ולפגיעה בריהוט הצמוד לקיר.

כולנו רוצים לחסוך בעיקר בתקופה בה אנו רוכשים בית חדש ומתכוננים לקניית ריהוט. ההתרגשות גדולה וכל מה שאנו רוצים זה רק לסיים עם החוזים והבנקים ולעשות חנוכת בית. רגע אחד לפני שאתם חותמים. תעצרו ובשביל כמה מאות שקלים, הזמינו בדק בית. אנחנו מבטיחים לכם שהכי טוב יהיה אם לא יתגלו ליקויים ותוכלו להיכנס ברגל ימין אך קיימת גם האופציה כי הבחירה שלא לבצע את הבדיקה תתגלה בהמשך כטעות קשה. אנו מודעים לעובדה כי בכל נכס ימצאו ליקויים וזה בסדר גמור. אך חשוב לדעת מהם ולקבל החלטה שקולה ועניינית ולא להיות מופתעים בהמשך כאשר הם יתגלו.

לסיכום, את בדק הבית מבצעים רק מול חברה המורשת לכך ומוסמכת אחרת היא לא תהיה קבילה מול הגורמים המשפטיים. אנו ממליצים לכם להיות בנכס בזמן הבדיקה ולראות כי כל הסעיפים נבדקים כהלכה. בסיום הבדיקה אתם תקבלו דוח מפורט הכולל המלצות.

קנייה נעימה ובהצלחה

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תיווך במודיעין

תיווך במודיעין

ההחלטה על דירה למכירה או להשכרה זהו זה! מגיע לכם מזל טוב! החלטתם לרכוש דירה או לשכור חדשה. כעת עומדות בפניכם אופציות שונות: לדדות ברגליכם

המשך קריאה »