הדברת בעלי כנף

הדברת בעלי כנף בגגות ומרפסות

אם אתם סובלים מרעש, מלכלוך ואתם לא יכולים לראות יותר יונים או בעלי כנף אחרים בנוף שלכם, כנראה שאתם צריכים לפנות למומחה להדברת בעלי כנף בגגות ומרפסות. לא רק שיונים ושאר בעלי כנף יכולות לגרום לנזקים וללכלוך, הן גם מעבירות מחלות שמאוד מסוכנות לבני אדם. הדברת בעלי כנף בגגות ומרפסות הינה משימה מורכבת וזו הסיבה שכבר עשרות שנים קיים מקצוע הנקרא מרחיק יונים או מדביר יונים. כל מרפסת, גג או מרחב אליהם מגיעים בעלי כנף מאופיין באופי מעט שונה ולכן לכל אזור יש להתאים פתרון הדברה אחר.

האם זו בהכרח הדברה?

לא זו לא ממש הדברה. הדברה נעשית עבור מזיקים אחרים כמו ג‘וקים, נמלים, עכברים וכדומה. שמדובר בבעלי כנף השיטה היא הרחקה ולא הדברה, למשל הרחקת יונים כשמדובר ביונה. אנחנו רוצים למנוע מהן להגיע אלינו משום שהדברה איננה חוקית במקרה הזה. לכן, יש כל מיני פתרונות המסייעים להרחיק יונים. חלקם יעילים יותר חלקם פחות. היעילות של אותם פתרונות תלויה בהרבה באזור שבו הם ממוקמים. כשיש התאמה בין מאפייני המקום לבין פתרון ההרחקה, התהליך מוצלח. אם אין התאמה, היונים או הציפורים האחרות ימשיכו להגיע. בין הפתרונות הידועים להרחקת יונים הם דוקרנים נגד יונים. יש דוקרנים מכל מיני סוגים, חלקם עשויים מסיליקון, אחרים מברזל ויש גם כאלה מפלסטיק. דוקרנים נחשבים ליעילים במקרה של מרפסות או גגות קטנים יחסית. הם פחות מתאימים לאזורים נרחבים. פתרון נוסף להרחקת יונים אלו הן הרשתות שגם הן מגיעות בכל מיני סוגים, חומרים וגדלים.

 

לסיכום, במידה ואתם סובלים מיונים המקננות באזור המגורים או העבודה שלכם, מומלץ להזמין מרחיק יונים המתמחה בהתאמה פתרונות מתאימים ומספק אחריות.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »