מזוזות מעץ

המזוזה היא סימן ההיכר של הבית היהודי. אם אנחנו עוברים ברחוב גם אם זה רחוב בחוץ לארץ אנחנו תתמיד נוכל לזהות את הבתים בהם מתגוררים יהודים על פי המזוזה שקבועה בפתחי הבתים.

המזוזה מכילה את כל הפסוקים ואת כל הפרשיות שנקבעו על פי ההלכה כאשר הם כתובים בכתב סת"ם על ידי סופר סת"ם. המזוזה יש לה כללים מאוד מדויקים ומאוד ברורים וחשוב מאוד לשים לב ולדעת כי אכן מדובר במזוזה שנכתבה כדת וכדין.

ידוע שיש לבדוק מידי פעם את המזוזות ולוודא כי הן שלמות ואין בהן כל פגע. לעיתים כאשר קורה אסון חס וחלילה או שיש תופעות לא ברורות ולא מובנות בבית, מקובל לבדוק את המזוזות. לא פעם מתברר כי יש תקלה כלשהי במזוזה והיא נעוצה באחת מהתיבות שכתובות בתוך המזוזה.

מחפשים מזוזות? בואו לבית יודאיקה ישראלי>>>

ממה עשויה בית המזוזה?

את הקלף של המזוזה נהוג להכניס לתוך נרתיק כלשהו. הנרתיק הוא לא תמיד עשוי מחומר אחיד. יש כאלה העשויים פלסטיק. יש כאלה העשויים זכוכית ויש גם כאלה העשויים עץ.

כל אחת מבתי המזוזות הן בסדר גמור מבחינה הלכתית ואין כל בעיה בכל אחת מהן. עם זאת, דבר אחד שחשוב מאוד לדעת ולשים לב אליו זה שבית המזוזה חייב להיות חזק ואטום כדי שלא יהיה כל חשש שמא יחדרו מים אל תוך בית המזוזה ויפגמו חלילה בקלף שנמצא בתוך בית המזוזה.

מזוזות מעץ – איכותיות בלבד

אם אתם רוצים ללכת על מזוזות מעץ, עליכם לתת את הדעת על כך כי המזוזה חייבת להיות איכותית מאוד וחזקה במיוחד על מנת שיתקבל המענה המושלם שיוכיח עמידות לאורך זמן. בית מזוזה מעץ שאינו עמיד, עלול להיסדק, להיפגע ולהיהרס מהר מאוד.

 

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »