מטבח כפרי

מטבח כפרי

אחד מסגנונות המטבח האהובים ביותר, לא רק בישראל אלא בכלל, הוא מטבח כפרי. מדובר בעיצוב שמעניק לכל מטבח, כולל זה העירוני, תחושה כפרית נעימה ואינטימית, והוא תמיד גורם עניין לכל מי שנכנס אליו, בין אם זה בשביל לבשל, לאפות, או אפילו בשביל לעצמו כוס קפה בבוקר.

מטבח כפרי מתבסס על הרעיון שהוא עשוי מעץ מלא איכותי, בדרך כלל בצבע חום, כאשר להבדיל ממטבחים מודרניים, הוא יותר עמוס, יותר קטן ומצומצם, אך הוא מעוצב בצורה פרקטית, בצורה יעילה על מנת שיהיה ניתן לעבוד בו בצורה נוחה.

עכשיו צריך לומר, במהלך השנים אנחנו יכולים לראות שינויים מסוימים בסגנון של המטבח הכפרי, כלומר זה לא בהכרח הסגנון הקלאסי כפי שהיה נהוג לעצב ולבנות לפני שנים, כאשר סגנון זה החל להיות פופולארי. בוצעו התאמות שונות, בין אם זה במרכיבים ובין אם זה באופי העיצוב. היום נהוג להשתמש במרכיבים הרבה יותר חזקים, יש יותר התאמה מבחינת שטחי עבודה, יש הרבה יותר התייחסות להתקנה של מכשירי חשמל במטבח, פתרונות אחסון ועוד.

זה טבעי, שכן גם מבנה המטבח השתנה, כלומר היום נהוג לבנות מטבחים בחלל גדול יותר מאשר בעבר, וכן היום נהוג לבנות מטבחים עם הרבה יותר דגש על צורת העבודה בהם. אנחנו כבר לא בונים מטבח אך ורק לשם עיצוב שלו, גם אם מדובר במטבח כפרי, אנחנו מתייחסים בראש ובראשונה לאופן בו אנחנו עובדים במטבח.

חשוב להדגיש עוד נקודה, במהלך השנים חלה ירידה מסוימת בפופולאריות של מטבח כפרי, בין אם זה בגלל עלויות, בין אם זה בגלל שימוש בחומרים מסוימים שהפך להיות הרבה פחות אסתטי או הרבה פחות נוח וכן המטבח המודרני החל לתפוס מקום נרחב יותר בעולם המטבחים. עם זאת, אנחנו עדיין יכולים למצוא לא מעט אנשים שבוחרים להתקין מטבח בסגנון כפרי, בוודאי אם מדובר בבתים פרטיים, יחידות נופש, בתים ביישובים קטנים, ואחת כמה וכמה כשמדובר בבתים שמראש אינם מתבססים על עיצוב מודרני אלא יותר על עיצוב קלאסי, עיצוב כפרי, אז יש התאמה בין עיצוב הבית לעיצוב המטבח.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
תמציות להפצת ריח

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »