שטיחים לחדרי ילדים – מה מומלץ ומה לא להכניס לחדר התינוקות

שטיח בחדר הילדים בהחלט מוסיף למראה החדר אך לא מומלץ לבחור שטיח רק בגלל שהוא יפה. ככל שמדובר בשטיח לחדרי ילדים ותינוקות יש עוד כמה פרמטרים שחשוב לבדוק.

אז איזה שטיח מומלץ להכניס לחדרי ילדים ומאילו שטיחים כדאי להתרחק?

 1. פרקטי – שניתן לשחק עליו, לשכב ולהשתובב.
 2. מבודד –מפני קור ומפני חבלות.
 3. חומרים איכותיים – בעל סיבים חזקים שלא נתלשים בקלות ושעשוי מחומרים שאינם רעילים.
 4. אורך הסיבים – רצוי שיהיו קצרים (שטיח מגולח או חלק). המנעו מסיבים ארוכים שצוברים לכלוך וחלקי משחק קטנים שעלולים לגרום לחנק.
 1. קל לניקוי – ילדים חוזרים מהגן ומבית הספר עם ארגז חול בתוך הנעליים. שטיח שאינו קל לניקוי יתבלה מהר יותר ותאלצו לרכוש חדש. בחדרי ילדים ונוער העדיפו שטיח שניתן לשאוב ולנקות במברשת. אם ניתן להכניס למכונת הכביסה זה אפילו טוב יותר.
 1. גימורים – שטיח שהוא קל נוטה שלא לשמור על צורתו ולהצמיח אוזניים. העדיפו שטיחים עם גימורים בעלי משקל המחזיקים את השטיח צמוד לרצפה.
 1. ניידות – שטיח שניתן לאפסן בימי הקיץ יהיה עדיף על שטיח שמונח על הרצפה גם בימים החמים.
 2. אחיזה – שטיח עם אחיזה טובה על הרצפה לא יזוז עם כל תזוזה של הילד. שטיח שזז על הרצפה יכול לגרום להחלקה כשהילדים משתובבים. וודאו שיש מנגנון הצמדה שמסייע לקבע את השטיח על הרצפה.
 1. גודל – שטיח גדול מדיי יצור אשליה של מחנק וחדר קטן. התאימו את גודל השטיח למרחב הפנוי בחדר.
 1. עיצוב – שטיח בהיר משדר רעננות ומשתלב בצורה הרמונית עם עיצוב חדר ססגוני. שטיח כהה וצבעוני נותן חיים לחדר עם עיצוב ניטרלי.

  >>> למגוון רחב של שטיחים ייחודיים בקרו באתר https://www.baby-lee.co.il/

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »