שיפוץ כללי – מה כולל התהליך?

שיפוץ כללי – מה כולל התהליך?

שיפוץ כללי לדירה יכול לשנות את המראה שלה מהקצה אל הקצה ולשפר את איכות החיים, שכן שיפוץ כללי יוצר מהפך ומאפשר למשפצים לבצע שינויים מרחיקי לכת. במידה שתעשו שיפוץ כללי הדירה שלכם היה שונה לחלוטין מהדירה שיש לכם היום, זאת בניגוד למצב בו מבצעים שיפוץ קוסמטי. במאמר זה נתמקד בשיפוץ כללי.

מדוע אנשים מבצעים שיפוץ כללי? סיבות לביצוע שיפוץ כללי

שיפוץ כללי מתבצע במקרים בהם בני הבית רוכשים נכס ישן ומעוניינים לגרום לו להראות מודרני וחדיש עבורם או עבור השכרה או מכירה.

סיבה אחרת שגורמת לאנשים לבצע שיפוץ כללי היא במקרה שהם מתגוררים בדירה ישנה ויש להחליף את כל התשתיות. אם הוחלט להחליף את התשתיות, יש לפתוח את הקירות ולהוציא את הריצוף. במקרים אלו מחליטים בני הבית כבר לרצף את המבנה מחדש, לשפץ את חדר האמבטיה ולבצע פעולות נוספות שהופכות את השיפוץ לשיפוץ כללי.

המשמעות של שיפוץ כללי עבור בעלי בתים, משרדים, שיפוץ חנויות או כל מבנה אחר היא שכל המבנה נהרס, לרבות חלקיו הפנימיים. לאחר ההריסה, מתחיל קבלן השיפוצים לבנות אל כל החלקים של המבנה מחדש. בשלב זה, ניתן לחלק את החללים בהתאם לרצונם של בני הבית ולאפשר מגורים נוחים יותר במבנה אסתטי וחדיש. כדי לבצע את העבודה ולקבל את התוצאות הרצויות, הורס הקבלן את הקירות הפנימיים, מוציא את הריצוף הישן, מחליף את התשתיות ולאחר מכן מרצף את המקום מחדש, בונה קירות וצובע את המבנה.

סיבה אחרת שגורמת לאנשים לבצע שיפוץ כללי היא כדי להתאים את הבית לצרכים חדשים. במידה שהילדים גדלו ועזבו את הבית, ניתן להרחיב חדרים בדירה ולאפשר להורים ליהנות מחללים גדולים יותר. במקרה אחר עשוי להיוולד להורים ילד שדורש התארגנות מחדש, פעמים רבות מעוניינים ההורים להוסיף חדר עבור התינוק שזה עתה הגיע לעולם.

שיפוץ כללי – אילו משימות מבצע הקבלן במסגרת שיפוץ כללי?

כדי להסביר את השינויים שמתבצעים בבית במסגרת שיפוץ כללי, נפרט את העבודות שיבצע הקבלן:

כפי שציינו – בתחילת התהליך יתבצעו עבודות הריסה. לאחר מכן, יתחיל הקבלן לבצע עבודות תשתית. במסגרת עבודות התשתית תוחלף הצנרת, האיטום ותשתית החשמל. כמו כן, יכללו העבודות ריצוף מחדש. במידה שבני הבית מעוניינים בקירות גבס, יבנה  הקבלן קירות גבס ויבצע עבודות צביעה.

לאחר עבודות אלו, יגיע שלב ביצוע של עבודות משלימות. ברוב המקרים יתבצעו עבודות אלו על ידי בעלי מקצוע אחרים, אך ניתן למצוא גם קבלנים שמבצעים את העבודות הללו.

איך אפשר להקל על התהליך ולמנוע חריגות בתקציב שהוגדר עבור השיפוץ?

אחד הפחדים של בעלי בתים הוא מחיר השיפוץ. שיפוץ כללי של הנכס עשוי להגיע לסכומים גבוהים ביותר ולכן חשוב לתכנן את העבודות היטב, כך יהיה ניתן לשלוט בהוצאות.

תכנון נכון יכלול בחירה של מוצרי גמר. מוצרים אלו כוללים: תאורה, כלים סניטריים, מטבח וריצוף. כדי למנוע הוצאות גבוהות מהרצוי מומלץ לבחור מוצרים ברמה גבוהה אך להימנע מבחירה בחומרים יקרים מאוד וכמובן לסגור את נושא הביטוח ולחתום על חוזה מפורט עם הקבלן. כמו כן, יש לבחור את בעלי המקצוע בקפדנות. כדי להימנע ממצב בו יש לעבוד עם בעלי מקצוע רבים, רצוי לבחור בעסק שמספק מענה מלא ומציע ללקוחות שירותי שיפוצים, עבודות משלימות ועבודות עיצוב כמו שניתן למצוא באתר http://oz-shiputsim.co.il/.

 

 

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תיווך במודיעין

תיווך במודיעין

ההחלטה על דירה למכירה או להשכרה זהו זה! מגיע לכם מזל טוב! החלטתם לרכוש דירה או לשכור חדשה. כעת עומדות בפניכם אופציות שונות: לדדות ברגליכם

המשך קריאה »