יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה

יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה: איך הטכנולוגיה נרתמת לעיצוב הבית?

הפתרונות הטכנולוגים שנמצאים בשוק כיום רבים ומגוונים ומטרתם לענות לצרכים של החיים המודרניים. הטכנולוגיה המתפתחת מסייעת לנו להפוך את התפקוד היומיומי ליותר נוח וזול ומשולבת כיום בהרבה דירות ולא רק בבתים של העשירונים העליונים. קראו מה יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה כמעצבות פנים חושבות בנושא.

 • למשל, חשמל חכם, שמאפשר לנו לשלוט בתפקוד הבית מרחוק: לכבות ולהדליק את הדוד כשאנחנו לא בבית, לפתוח ולסגור את האור גם כשאנחנו לא בחדר ועוד.
 • פתרונות חכמים שנוצרו עבור דירות קטנות (משום שהיום כבר לא בונים דירות גדולות כמו פעם) – רהיטים מודולריים כמו מיטות נסתרות בתוך ארון, קונסולות צרות שהופכות לשולחנות אוכל ענקיים, קולטי אדים שנראים ומאירים בדיוק כמו מנורות תלויות מהתקרה.
 • חיפויי קיר הפכו לפופולריים מאוד בעיצוב המודרני. עם זאת, מדובר בעלות לא מבוטלת כשמבקשים לחפות קיר באבנים טבעיות או באריחי בטון אמיתיים. כיום ניתן לקבל מראה מעוצב בעלות נמוכה יותר על ידי שימוש באריחים דמויי בטון ואבן שנראים בדיוק כמו הדבר האמיתי. בנוסף, ניתן למצוא מגוון של חומרי צביעה בטקסטורהובצבע של בטון. איכות ההדפסה על ריצוף השתפרה כל כך , שכיום האריחים יכולים לדמות מגוון רחב של חומרים, כמו מתכת, למשל.
 • פרקט העץ האמיתי, יפה מאוד אבל יקר יחסית ודורש ליטוש וחידוש כל כמה זמן. משום כך הומצא פתרון של פרקט למינציה – פרקט סינטטי, דמוי פרקט עץ, עם צילום איכותי המדמה פרקט עץ בחלקו העליון. איכות הצילום כיום כל כך טובה, שישנם פרקטים מלמינציה שלא תוכלו להחליט אם הם עשויים מעץ אמיתי או לא. פרקט הלמינציה זול יותר, קל להניח אותו והוא עמיד יותר מפרקט העץ לשריטות ומכות. החיסרון המרכזי של פרקט הלמינציה היה רגישות למים. בשנים האחרונות פותח פרקט למינציה עמיד למים שאפשר להניח גם במטבח. בנוסף, היום יש מבחר של אריחי גרניט  פורצלן דמויי פרקט שנראים בדיוק כמו הדבר האמיתי.
 • גם תחום המטבחים לא נשאר מאחור ומציע פתרונות רבים שלא היו בעבר.
  ישנם חומרים שמספקים לדלתות המטבח מראה של זכוכית אבל זולים וקלים יותר ממנה. למשל " קריסטל לייזר".
  קלאודיה ויסברג ליבנה ויעלי לוי קופל ממשרד דואט עיצוב פנים מציגות דוגמא נוספת – משטחי הגרניט למשל שהם אמנם יקרים יותר ממשטחי אבן קיסר או עץ, אבל איכותיים יותר מבחינת עמידות החומר לחום, לשריטות ולספיגת תבלינים.
  בזכות איכות הפרזול כיום המגירות יכולות להכיל משקל גדול יותר (אפילו אדם יכול לעמוד במגירה בלי שהיא תשבר…), הפרזול עמיד יותר לאורך השנים ומאפשר טריקה שקטה ופתיחה נוחה של קלפות.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »