איך לבחור מזוזות?

איך לבחור מזוזות?

בפתחו של כל בית יהודי ניתן לראות על המשקוף את השומר היהודי והכוונה היא כמובן למזוזה. אחת מהמצוות הראשונות שיש לקיים בעת כניסה לבית חדש או מעבר לדירה אחרת, היא לקבוע מזוזה. ולא רק זאת, אלא שישנה ברכה מיוחדת הנאמרת בעת קביעת המזוזה. אם כך, סביר להניח שאכן מדובר במשהו חשוב וקדוש מאוד, לא כך? ולכן חשוב מאוד לבחור את המזוזות לבית בקפידה רבה.

מזוזה, השמירה של הבית

אז כמו שאמרנו, המזוזה היא השמירה של הבית. בתוך בית המזוזה מונחת פיסת קלף אשר עליה כתובים הפסוקים של קריאת שמע המסוגלים לשמירה, ועוד פסוקי שמירה נוספים. חשוב לזכור כי קלפי מזוזה יכולים להשפיע שפע טובה על הבית ולהגן על הדרים בו מפני סכנות, מחלות, ושאר מרעין בישין. אז ממש לא כדאי לזלזל בה ויתרה מכך, להקפיד לבדוק את שלמותה מידי תקופה.

סופר סת"ם ירא שמים = מזוזות מהודרות יותר

אחד מהדברים שכדאי לשים לב אליהם בעת בחירת מזוזה הוא לבחור בכאלה שנכתבו על ידי סופר סת"ם ירא שמים. כאשר כותב המזוזות הינו אדם ירא שמים ושומר הלכה כראוי, הוא עושה את מלאכת הכתיבה בקדושה מרובה ובהקפדה ראויה, ועל כן, גם המזוזות שהוא כותב תהיינה מהודרות יותר. מזוזות מהודרות חשובות מאוד לחיבוב המצווה אך בעיקר לשמירה טובה יותר.

בית מזוזה מפואר – לפיאור מצווה

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא בית המזוזה. הרי לא ממש לעניין לתלות על משקוף הבית רק את המזוזה עצמה שהיא פיסת קלף, ולכן חשוב לקנות גם בתי מזוזה תואמים עבור המזוזות הנרכשות. יש לזכור כי בהלכה יש עניין של חיבוב ופיאור המצוות ואת זה עושים על ידי רכישה של בית מזוזה מפואר בחנות יודאיקה המציעה בין השאר גם תפילין ומזוזות למכירה.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »