שינוי דיירים – למה זה חשוב?

כשאנחנו ניגשים לקבלן מסוים בשביל לקבל ממנו הצעת מחיר על דירה חדשה, עלינו לקחת בחשבון שעלות הדירה נקבעת, בין היתר, על פי המפרט הטכני שהוא מציע לנו. מדובר על מפרט סטנדרטי, כללי, שכל הדיירים במבנה מקבלים. המחיר הוא כמובן שונה מדירה לדירה על פי כמות החדרים של כל אחת מהן, אך החלק של המפרט נשאר דומה, מאחר ומדובר במפרט אחיד לכולם. 

המחיר יכול להשתנות אם אנחנו מבקשים מהקבלן לשנות את המפרט. לשם כך בדיוק יש מה שנקרא "שינוי דיירים". מונח באדריכלות הנועד לבטא בחירה של דיירים אשר רוכשים דירה מקבלן ומבקשים ממנו מפרט אחר. במקרה כזה, הם יבחרו את הפריטים השונים, הקבלן יצטרך לבצע את השינויים בהתאם, ואז גם המחיר יהיה מותאם לשינוי שנוצר בדירה. 

מי שאמון לעזור לדיירים בתהליך, הוא משרד אדריכלים שלוקח את זה על עצמו (כמו בל אהרוני אדריכלית), הוא עוזר מבחינת התכנון, הבחירה וכן בהיבטים אחרים שיכולים להשפיע על התהליך, בין אם זה עבור הלקוחות שלו, קרי הדיירים, וכן על פי התנאים של הקבלן. 

למה נהוג לעשות את זה?

ישנן סיבות שונות מדוע לקוחות מבקשים לבצע שינוי דיירים. חשוב להבהיר, לא בכל מקרה זה הכרחי ולא בכל מקרה אכן מבצעים זאת. ישנם אנשים שרוכשים דירה להשקעה ואז אין להם צורך וסיבה לבצע את התהליך הזה. לעומת זאת, אם הם מבקשים להתגורר בדירה זה כבר סיפור אחר. 

במקרה כזה, הם ירצו לבצע את השינוי בשביל שיוכלו להתאים אותה לצרכים שלהם וכן בשביל שיוכלו לשפר אותה ולעלות את הערך שלה. אם הם בוחרים לבצע שינויים מסוימים, סביר להניח שזה יעלה את ערך הדירה במידה וירצו למכור אותה בעתיד. 

 

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »