איך הביטקוין ממשיך לצמוח?

מטבע הביטקוין נוצר בשנת 2009 ביפן על ידי אלמוני שכינה עצמו בשם סאטושי נקאמוטו. יש הטוענים כי ייתכן שמדובר בקבוצה, באדם בודד או אפילו ממשלה.

אנחנו לא באמת יודעים מי יצר את המטבע, אך אנו יודעים בבירור שמדובר בתחילת המהפכה הפיננסית הגדולה בעולם. יש כאלו שיאמרו שמדובר בבשורה ויש כאלה שינידו בראשם ויאמרו שכל העסק לא נראה להם וזוהי רק עוד דרך לסייע לארגוני הפשע להלבנות הון והעלמות מס.

הצמיחה הגדולה של מטבע ביטקוין היתה בעיקר בתחילת דרכה, כאשר תוך שנים בודדות המטבע שהיה שווה מאה דולר נסק לשווי של 20,000 דולר. עם הזמן ככל שעלה הביקוש, שווי המטבע גם הוא עלה עד שהוא עמד בסוף 2021 על שווי של של יותר מ – 60,000 דולר. אמנם לאחרונה (- תחילת 2022) שווי המטבע ירד והוא עומד כעת על 37,861 דולר 'בלבד'.

מטבעות מבוזרים

העובדה שמדובר במטבעות מבוזרים, גרמו לחשש גדול בקרב אנשים רבים שטוענים שההשקעה וכן מסחר במטבעות דיגיטליים אינה משתלמת ולכאורה מדובר בסיכון הכסף שלנו בפני וירוסים, תוכניות זדוניות, האקרים וכדומה.

אך לא נוכל לברוח מן האמת, שגם היום השטרות והמטבעות הפיזיים הם לכאורה מבוזרים. מאחוריהם לא עומד משהו בעל שווי. אמנם בעבר הכסף בעולם הודפס על פי שווי המדינה, אך כיום כסף מודפס ללא כל דבר שעומד מאחוריו.

צמיחת הביטקוין

הסיבה לכך שהביטקוין ממשיך לצמוח גם יותר מעשור לאחר השקתו הוא די פשוט. אנשים שהשקיעו לפני כעשור מאה דולר ברכישת מטבע ביטקוין, הם בעלי הון של יותר ממיליון דולר במטבעות ביטקוין. לכן גם לאחר שנים, ככל שהביקוש הולך ועולה, שווי המטבע עולה עוד ועוד וההשקעה בו מוכרת כמשתלמת. 

> קראו עוד על מטבעות דיגיטליים באמצעות ביטס אוף גולד!

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »

תקשורת בזוגיות

תקשורת היא החלק החשוב ביותר בזוגיות. חיוני להבין כיצד לתקשר בצורה יעילה עם בן הזוג. במאמר זה נחקור את סגנונות התקשורת במערכות יחסים והשפעתם על

המשך קריאה »