תיק שטח

תיק שטח לבנייני מגורים גורדי שחקים

לא רבים מודעים לכך, אך היום ניתן למצוא בארץ לא מעט בניינים ציבוריים, אשר דורשים לא מעט פיקוח, טיפול והיערכות מתאימה, עבור מקרים לא צפויים כגון שריפה, דליפת גז, מלחמה וכדומה. בדיוק למטרה הזאת, נוצרו תיקי שטח לכיבוי אש לבנייני מגורים וגורדי שחקים, אשר נקראים גם תיק שטח הוראת מכ"ר 503. מדובר למעשה על נוהל חירום, שנוצר על ידי שירותי הכבאות וההצלה. נוהל זה מיועד לצורך היערכות נכונה עבור אירועים מסוכנים ומצבי חירום שונים, כגון פעולות טרור, נזקי טבע שונים ועוד. למעשה המטרה היא לספק תוכנית פעולה מתאימה למקרי חירום, על מנת לאפשר תגובה מהירה ומדויקת יותר לכל מצב ולכל בעיה. תיק השטח מאפשר הן להנהלת המבנה והן לשירותי הכבאות וההצלה להתמודד עם הסיטואציה בצורה היעילה והאפקטיבית ביותר.

תיק שטח לבנייני מגורים גורדי שחקים – מה בדיוק הוא כולל?

כאמור, מדובר על נוהל חירום אשר נועד לספק מענה למגוון רחב של מצבים מסוכנים ובלתי צפויים. תיק שטח מסוג זה חייב לכלול מספר פרמטרים חיוניים, כגון פירוט מדויק ועדכני של כל בעלי התפקידים בחברה, על מנת לאפשר יצירת קשר מהירה ואפקטיבית במקרה חירום. סעיף זה חייב לכלול את כל האחראים על הטיפול במצב חירום, כולל דרכי ההתקשות עמם. מעבר לכך, התיק חייב לכלול תרשים מדויק ועדכני של שטח המבנה, האגפים השונים שלו ודרכי המילוט השונות. כמו כן, יש צורך לכלול את תיאור האזור אשר סובב את המבנה, מיקום מבני המגורים שנמצאים באזור, מבני התעשייה והמסחר וכדומה. בנוסף לכך, התיק חייב לכלול מפרט מדויק של מערכות המים, החשמל והאנרגיה של המבנה, על מנת להקל על הטיפול בהם בשעת חירום. כמו כן, אסור לוותר על סקירת החניון של המבנה ומפרט פתרונות למצבי חירום. קבלו ייעוץ מומחים מטעם ברסלר הכנת תיקי שטח.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »