דלק שגוי

טיפים שאיבת דלק שגוי

מילאתם ברכב דיזל בנזין במקום סולר? תדלקתם רכב עם מנוע בנזין בסולר? לא נעים, אבל אם תקפידו להתנהל על-פי ההמלצות הבאות, גם לא נורא – ועד מהרה תוכלו להמשיך בנסיעה המתוכננת.

לא להמשיך לנסוע עד לתיקון התקלה

ההמלצה החשובה ביותר היא לא לנסוע ברכב דיזל אחרי מילוי בנזין, וגם לא ברכב בנזין אחרי מילוי סולר. בפרט מסוכן המצב הראשון, שכן הבנזין עלול לפגוע בבוכנות באופן חמור – אבל גם המצב השני עלול לגרום לנזקים קשים. בפרט ייתכנו נזקים למשאבת הדלק, למסננים, למזרקים ועוד.

שאיבה מלאה – עד הטיפה האחרונה

דגש משמעותי נוסף עבור שאיבת דלק שגוי הוא לוודא שאיש המקצוע שמבצע עבורכם את הפעולה הזו, שמחייבת כמובן ציוד ייעודי, מקפיד לרוקן את מיכל הדלק עד לאחרונת הטיפות הלא מתאימות. בדרך כלל ייעשה שימוש במשאבה חשמלית בעלת צינורות דקים שמגיעים לכל פינה במיכל הדלק כך שמובטח ניקוי מלא שלו. לפני שתחזרו לנסוע ברכב, מפעיל המוסך הנייד שחילץ אתכם מהצרה ימלא בו את הדלק הנכון, בכמות שתספיק לנסיעה ארוכה מספיק, לפחות עד לתחנת דלק באזור.

מה עוד צריך להחליף אחרי מילוי דלק שגוי?

אחרי השלמת שאיבת הדלק הלא נכון ועוד לפני מילוי מיכל הדלק בבנזין או בסולר, בהתאם לסוג הרכב, נדרשות עוד מספר בדיקות – על-מנת לוודא שלא נגרם נזק לרכיבים אחרים ושכל המערכת מתפקדת היטב. בפרט יתבצע ניקוי יסודי של מערכת המזרקים, והפילטר ייבחן כדי להחליט אם לנקות אותו או להחליפו בחדש. אגב, בעלות ובעלי ביטוח רכב מקיף יוכלו במרבית המקרים לתבוע את חברת הביטוח ולקבל החזר על עלות התיקון, גם אם הם עצמם גרמו לנזק (כמובן בטעות).

זמינות ואמינות

שאיבת דלק היא פעולה שחייבת להתבצע בסבלנות וברמת דיוק ללא פשרות, כך שבמנוע הדיזל לא תישאר אף טיפת בנזין ולחילופין אף טיפת סולר לא תגיע למנוע בנזין. בהתאם חשוב לבחור אנשי מקצוע אמינים וזמינים – כך שהם יגיעו למקום שבו נתקעתם תוך פרק זמן קצר ככל האפשר, ומצד שני יספקו את השירות המקצועי ביותר בלי להיחפז ובלי לדלג על שלבים הכרחיים. בדרך זו תוכלו להמשיך בתוכניות שקבעתם במהירות ובעיקר בראש שקט.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »