הפיכת חדר לממ

חובת הממ"ד

החדשות הרעות הן שישראל נמצאת תמיד במצב ביטחוני מתוח, מה שמסביר את חיוב הקבלנים לבנות ממ"ד בכל דירה חדשה (החל מ92 כשנחקק חוק הממ"דים), ולא משנה באיזה אזור מגורים מדובר. החדשות הטובות הן שאפשר כיום להפוך כל חדר רגיל למרחב מוגן. הפיכת חדר לממ"ד היא לא עניין כזה מסובך. אז איך עושים זאת?

 

חדר מוגן על פי תקנים מחמירים

הקץ לכל המתיחויות המיותרות של ריצה למקלט או לחדר המדרגות, במקרה שאין מקלט בבניין. עכשיו אתם יכולים להפוך את החדר הרגיל שלכם לממ"ד של ממש. הפיכת חדר לממ"ד מצריכה מכם ביצוע בדיקות מקדימות בהתאם לתקנים המחמירים של פיקוד העורף. כדי לקבל אישור לחדר מוגן כראוי, אתם צריכים אישור של מהנדס מומחה. הוא ורק הוא יכול לאשר לכם חדר ביטחון שכזה.

 

סיום המיגון כראוי

כל שעליכם לעשות בשלב הבא הוא להרכיב רשתות ברזל, להוסיף דלת נגד הדף ורסיסים, להוסיף חלון גזים ולהתחבר לצינורות האוורור. פרט חשוב – עיבוי הקירות באמצעות בטון על רשת ברזל. עובי הקיר צריך להיות 12 ס"מ לכל הפחות למען הפיכת חדר לממ"ד.

 

אז למי פונים?

רק מומחים לעניין ממ"דים יכולים לעזור לכם בביצוע הפיכת חדר לממ"ד. בחרו איש מקצוע מומחה שיוביל אתכם מתחילת הדרך ועד לסיום הפרויקט. כיום זה אפשרי בהחלט להרגיש מוגנים בבית שלכם. בתקופה כה מתוחה במדינתנו, איש לא יכל להיוותר אדיש ולהמשיך בחייו כאילו כלום לא מתרחש. כיום לכל אזרח צריכה להיות הגנה מקסימלית. בניית ממ"ד בחדר קיים היא אופציה מעולה למי שהבטיחות חשובה לו ולמי שיודע לקחת אחריות על כל בני משפחתו.

שתפו עם חברים :-)

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תריסי עץ

תריסי עץ – כל היתרונות

מרבית האנשים בוחרים, מסיבות כאלה ואחרות, להשתמש בתריסי פלסטיק, בין אם זה במבנים פרטיים ובין אם זה במבנים אחרים. אך לצד תריסים מסוג זה, הרי

המשך קריאה »
מפיץ ריח לבית

תמציות להפצת ריח

מפיצי ריח שונים פועלים על בסיס תמציות להפצת ריח, אשר מיוצרות מחומרים שונים, ביניהם גם תמציות פרחים ופירות. לרוב, מפיצי הריח מפזרים לאוויר תערובת של

המשך קריאה »